Okna i drzwiRemont

Okna z aluminium – doskonała alternatywa dla stolarki z PVC

Okna z aluminium – doskonała alternatywa dla stolarki z PVC
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aluminiowa stolarka okienna, niegdyś kojarzona prawie wyłącznie z budynkami użyteczności publicznej takimi jak hotele, biurowce, sklepy czy punkty usługowe, coraz częściej bywa montowana w domach mieszkalnych. Stanowi funkcjonalną i estetyczną alternatywę dla klasycznych okien z drewna oraz popularnych profili z tworzywa PVC. Czemu zawdzięcza swoje powodzenie wśród właścicieli domów?

Profile z aluminium – doskonały wybór do budynków z dużymi przeszkleniami

Popularność stolarki z aluminium rośnie wraz z modą na domy mieszkalne z dużymi przeszkleniami, doskonale doświetlającymi i wizualnie powiększającymi wnętrza. Profile aluminiowe – w przeciwieństwie do plastikowych – umożliwiają montaż olbrzymich okien tarasowych, zapewniających widok na ogród i tworzących optyczną iluzję, jakoby przestrzeń na zewnątrz budynku stanowiła jego naturalne przedłużenie. Jest to rozwiązanie coraz chętniej wybierane – tym bardziej, że nowoczesne systemy okienne oferują profile aluminiowe o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki nim nawet po zamontowaniu okien o bardzo dużych gabarytach ciepło nie będzie uciekało z budynku, a dom zachowa swój energooszczędny charakter.

Trwałe i wytrzymałe okna aluminiowe – inwestycja na lata

Największy atut okien z aluminium stanowi jednak ich trwałość i długowieczność. Tego rodzaju stolarka okienna wykazuje wysoką odporność na niekorzystne wpływy czynników atmosferycznych. Niestraszne jej zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Aluminium nie zmienia się pod wpływem intensywnych promieni słonecznych i nie ulega uszkodzeniu nawet w czasie potężnych mrozów. Doskonale znosi silny wiatr oraz kontakt z wilgocią, dzięki czemu ulewne deszcze i intensywne opady śniegu nie stwarzają ryzyka korozji. Interesującą ofertę wysokiej jakości okien aluminiowych można znaleźć na internetowej stronie https://www.aliplast.pl/.

Okna z aluminium – atrakcyjne wzornictwo i kolorystyka

Istotnym walorem okien z aluminium pozostaje ich atrakcyjny design. Stolarka okienna występuje w bogatej gamie barw, a jej kolorystykę można dopasować do dowolnego odcienia elewacji. Możliwe jest również pokrycie okien aluminiowych praktyczną okleiną. To godna uwagi propozycja dla wszystkich, którym zależy, aby ramy okienne miały inny kolor od wewnątrz, a inny od zewnętrznej strony budynku. Taki zabieg pozwoli dopasować ich wzornictwo oraz paletę barw do wystroju wnętrza, współtworząc spójną aranżację przestrzeni mieszkalnej czy użytkowej.

Fot.: Clarisse Croset/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*