Materiały budowlaneRemont

Umowa z ekipą remontową – czy to konieczne?

Umowa z ekipą remontową – czy to konieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna i lato to często czas, w którym decydujemy się na remont mieszkania. Drobna metamorfoza ścian, wymiana płytek ceramicznych czy zakup nowych mebli są wtedy bardzo ważne. Jak uniknąć kosztownych problemów? Jak przygotować się do remontu? Sprawdź.

Ekipa remontowa z polecenia?

Odnowienie mieszkania wiąże się z dużym nakładem finansowym. Jeśli zdecydowałeś się na ekipę remontową, bo chcesz zaoszczędzić na czasie, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • firmy z polecenia nie zawsze są strzałem w dziesiątkę, każdy remont różni się od siebie, dlatego samodzielnie porozmawiaj z fachowcami,
  • zlecenie remontu wiąże się z podpisaniem umowy, dzięki czemu masz pewność, że firmę obowiązują pewne terminy oraz koszty,
  • ekipa z polecenia, z którą umawiasz się słownie na wykonanie pewnych działań, może nie być dobrym rozwiązaniem.

Umowa z ekipą remontową – co w niej musi się znaleźć?

W ramach umowy, która obowiązuje zarówno Ciebie, jak i ekipę budowlaną, stosuje się przepisy prawne dotyczące umowy zlecenia. Właśnie dlatego firma zobowiązuje się do dokonania określonych czynności w danym terminie i za odpowiednie wynagrodzenie. Umowa z ekipą remontową może być oczywiście zawarta ustnie, jednak wtedy znacznie trudniejsze jest dochodzenie roszczeń.

W każdej umowie z ekipą budowlaną musi znaleźć się dokładne określenie stron, przedmiot umowy (zakres remontu), obowiązki obu stron, termin wykonania zlecenia oraz wynagrodzenie. Mogą być określone także dodatkowe zlecenia, np. odbiór prac, kara umowna albo warunki odstąpienia od umowy.

Umowa z ekipą remontową to dobre zabezpieczenie, dlatego warto ją sporządzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*