Materiały budowlaneRemont

Ceramika do łazienki – jaka?

Ceramika do łazienki – jaka?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ceramika to podstawowy materiał wykorzystywany w łazience, który pozwala na stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni. W dzisiejszych czasach, rynek oferuje wiele rodzajów ceramiki, co sprawia, że wybór odpowiedniego materiału może być trudny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów do łazienki?

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to najczęściej wykorzystywany materiał w łazience. Płytki są dostępne w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, co pozwala na stworzenie różnych wzorów i aranżacji. Płytki ceramiczne są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na wodę i wilgoć oraz trwałe. Warto wybrać płytki o antypoślizgowej powierzchni, które zapewnią bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Umywalki ceramiczne

Umywalki ceramiczne są kolejnym rodzajem ceramiki, który warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu łazienki. Są one łatwe w czyszczeniu, odporne na zarysowania i trwałe. Warto zdecydować się na model o ergonomicznym kształcie, który pozwoli na wygodne korzystanie z łazienki. Umywalki ceramiczne są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a także kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do swoich indywidualnych potrzeb. Dostępne są modele nablatowe, wpuszczane w blat, podwieszane, postumentowe, dlatego każdy znajdzie model idealny dla siebie.

Kabiny prysznicowe ceramiczne

Kabiny prysznicowe również mogą być wykonane z ceramiki. To dobry wybór głównie ze względu na to, że są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na wodę i wilgoć oraz trwałe. Warto wybrać kabiny prysznicowe o ergonomicznym kształcie, które zapewnią wygodę podczas kąpieli, szczególną uwagę należy zwrócić na ich rozmiar. Zbyt mała kabina nie będzie zapewniać komfortowych warunków podczas kąpieli. Najlepiej zdecydować się na model o wymiarach nie mniejszych, niż 80×80 cm.

Miski ustępowe ceramiczne

Miski ustępowe ceramiczne powinny być przede wszystkim praktyczne w użytkowaniu. Jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze miski WC, jest rodzaj spłukiwania. Na rynku dostępne są dwa rodzaje spłukiwania: klasyczne oraz bezramkowe. Spłukiwanie klasyczne to tradycyjne rozwiązanie, w którym woda jest spuszczana z brzegu miski. Spłukiwanie bezramkowe natomiast to nowoczesne rozwiązanie, w którym woda jest spuszczana przez specjalny otwór wewnątrz miski. Spłukiwanie bezramkowe jest bardziej higieniczne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ale też jest zwykle droższe. Nie bez znaczenia będzie także kształt miski i jej wysokość, którą należy dopasować do wzrostu użytkowników.
Wybór ceramiki łazienkowej to nie łatwa sprawa, szczególnie że jest to inwestycja na lata. Interesują Cię takie oferty jak łazienki promocje Warszawa to miasto, gdzie bez wątpienia będziesz w stanie kupić armaturę łazienkową w dobrej cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*