Remont

W co zapakować rzeczy do przeprowadzki?

W co zapakować rzeczy do przeprowadzki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W artykule znajdziesz triki umożliwiające sprawne pakowanie do przeprowadzki. Dowiedz się, jak zabezpieczyć kruche przedmioty i zaoszczędzić miejsce podczas transportu.

Przeprowadzka rzadko ogranicza się tylko do przewozu rzeczy. Przeważnie cały proces wiąże się z wieloma formalnościami, zakupami, sprzedażą niepotrzebnych rzeczy, podpisywaniem i zrywaniem umów, a przy tym wszystkim także sporym stresem. Warto podzielić działania na etapy i z wyprzedzeniem rozpocząć pakowanie, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Zacznij od przeglądu posiadanych rzeczy, aby jeszcze przed przeprowadzką na nowe miejsce pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Sprzedaj lub oddaj meble, ubrania i sprzęty, których już nie potrzebujesz. Nie ma sensu płacić za transport tych rzeczy i szukać dla nich miejsca w nowym domu, jeśli przestały Ci służyć. Podczas selekcji przedmiotów warto odłożyć na bok kruche i delikatne przedmioty, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia przy pakowaniu. Rzeczy, takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, porcelana, pamiątki rodzinne, lampy, dzieła sztuki i inne wartościowe przedmioty, warto owinąć w stare gazety, ręczniki, prześcieradła lub folię bąbelkową, która zamortyzuje wstrząsy i zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu.

Odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów 

Aby solidnie zabezpieczyć przedmioty, warto zaopatrzyć się w kartony z klapami i pudła o mocnym dnie, które zostały zaprojektowane z myślą o przeprowadzkach. Dobrze jest zwrócić uwagę na obecność uchwytów, które znacznie ułatwiają cały proces. Pamiętaj, żeby przed pakowaniem sprawdzić maksymalne obciążenie zakupionych pudeł. Zbyt wypakowane kartony będą ciężkie, nieporęczne i mogą się łatwo rozedrzeć. Jeśli chcesz zabezpieczyć sprzęty i meble przed zarysowaniem lub obiciem, w tym celu dobrze sprawdzą się profesjonalne opakowania foliowe producent rekomenduje je ze względu na wysoką wytrzymałość oraz lekkość, które pozwalają zmniejszyć ilość odpadów do zagospodarowania czy przyczyniają się do obniżenia kosztów transportu. Folię stretch – w wersji przeźroczystej lub czarnej – przeznaczoną do owijania różnego rodzaju ładunków można znaleźć także na stronie: https://123folia.pl/. Przy przeprowadzce najlepiej sprawdzi się folia transparentna, która umożliwi szybkie rozpoznanie zawartości paczki bez konieczności odwijania folii. 

Spakuj przedmioty niezbędne w pierwszym dniu 

Przy dużej bądź dalekiej przeprowadzce, np. całej rodziny za granicę, warto przygotować osobny karton, który będzie zawierał przedmioty niezbędne pierwszego dnia po przeprowadzce. Warto, aby znalazły się tam m.in. podstawowe kosmetyki i inne artykuły higieniczne, mokre ściereczki, nożyczki do potrzebne do rozpakowywania kartonów, ładowarka do telefonu czy zestaw sztućców.

Profesjonalna pomoc w przeprowadzce

Cały proces przeprowadzki potrafi być męczący i czasochłonny, dlatego czasem warto zostawić go w rękach profesjonalistów. Sprawne przeprowadzki domów poznań mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz pomocy z pakowaniem, wnoszeniem czy rozkręcaniem i składaniem mebli. Doświadczone firmy realizują przeprowadzki domów oraz biur, a także transport delikatnych instrumentów – np. pianin czy fortepianów.

Fot.: Michal Balog/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*