Materiały budowlaneRemont

Co może przydać się przy samodzielnym remoncie mieszkania?

Co może przydać się przy samodzielnym remoncie mieszkania?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samodzielny remont mieszkania, zwłaszcza jeśli zależy Ci tylko na wizualnym odświeżeniu wnętrza, to dobry sposób, żeby zaoszczędzić na robociźnie. Podstawą jest przemyślany projekt i sporządzenie harmonogramu prac remontowych. Dowiedz się, co może Ci się przydać przy pracy.

Na wstępie warto zaznaczyć, że generalny remont mieszkania może być sporym wyzwaniem dla osób, które nie posiadają doświadczenia w tym zakresie. W przypadku hydrauliki czy elektryki warto skorzystać z pomocy fachowców, ponieważ ewentualne błędy mogą zagrażać życiu i zdrowiu lokatorów. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na wizualnej metamorfozie mieszkania, to warto wprowadzić wiele zmian na własną rękę lub z pomocą przyjaciół czy rodziny. We własnym zakresie możesz zmienić kolor czy wykończenie ścian, urządzić przemeblowanie czy zdecydować się na inne oświetlenie oraz tekstylia. Nawet takie detale, jak wymiana frontów czy nowe uchwyty meblowe, będą miały duży wpływ na finalną aranżację mieszkania.

Elektronarzędzia

Narzędzia należy skompletować przed rozpoczęciem planowanych robót. W większości przypadków potrzebne Ci będą elektronarzędzia, takie jak wiertarka, wkrętarka oraz odkurzacz warsztatowy. Nie zapomnij także o przygotowaniu skrzynki z podstawowymi narzędziami ręcznymi oraz przyniesieniu drabiny. 

Narzędzia pomiarowe

Podczas remontu ważna jest precyzja. Zadbaj o to, żeby mieć na wyposażeniu poziomicę lub laser poziomujący, a także klasyczną miarkę zwijaną, którą zabierzesz ze sobą do marketu budowlanego czy sklepu meblowego. Warto zaopatrzyć się także w folie ochronne oraz stare kartony do zabezpieczenia podłogi czy parkietu przed ewentualnymi zniszczeniami, które mogłyby powstać podczas malowania czy składania mebli.

Kontener na gruz i pojemniki na odpady

Planując gruntowny remont mieszkania, należy pamiętać o zgłoszeniu tego faktu do spółdzielni, a także zamówieniu kontenera na gruz. Przed remontem warto wykonać także generalne sprzątanie i pozbyć się z mieszkania rzeczy, które już do niczego się nie przydadzą. Przy okazji porządków, zrywania tapet czy demontażu starych mebli z pewnością potrzebne będą pojemne kosze na śmieci. A jeśli planujesz remont kuchni, nie zapomnij zamontować w szufladzie pod zlewem nowoczesny segregator na śmieci marki gtv, który jest wykonany z materiału z cząsteczkami grafenu, mającego właściwości bakteriobójcze oraz antygrzybiczne.

Fot.: Stefan Schweihofer/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*