Materiały budowlaneRemont

Gdzie kupować materiały wykończeniowe?

Gdzie kupować materiały wykończeniowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa domu to jedna z największych i najdroższych inwestycji w życiu. Ceny materiałów budowlanych niekiedy mogą budzić przerażenie, a to sprawia, że od razu chcemy szukać jak najtańszych opcji i promocji. Gdzie kupować materiały wykończeniowe?

Nie zawsze jest możliwe, aby budowa domu przebiegała sprawnie i tanio. Problemy zaczynają się czasami już na etapie kupowania materiałów budowlanych, gdy okazuje się, że są znacznie droższe, niż przewidywał inwestor. W takich sytuacjach naturalne staje się poszukiwanie sposobów na zaoszczędzenie. Nie możemy jednak zaniżać jakości budowy.

Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie poszczególnych etapów pracy i rozłożenie ich w czasie. Zaczynamy od fundamentów, ścian i podłóg, następnie skupiamy się na wykończeniu dachu, później zajmujemy się stolarką okienną, drzwiami i wykończeniem wnętrz, na końcu przechodzimy do izolacji budynku.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinniśmy oszacować koszt całej budowy, uwzględniając prognozy cen materiałów budowlanych. Na tym etapie warto także się zastanowić, na których produktach możemy zaoszczędzić, a na których nie, jeżeli zależy nam na inwestycji najwyższej jakości.

Gdzie znajdziemy materiały na budowę?

W obecnych czasach dostęp do wszelkiego rodzaju materiałów wykończeniowych jest bardzo ułatwiony. W najlepszej sytuacji są mieszkańcy dużych miast, ponieważ mogą szybko porównać ceny produktów w kilku hurtowniach, składach czy marketach budowlanych. Wygodnym rozwiązaniem zawsze będzie przeglądanie ofert internetowych sklepów. Coraz więcej producentów prowadzi sprzedaż internetową, oferując materiały w atrakcyjnych cenach. Warto zdecydować się na firmę, która zapewnia dostawę zakupionego towaru na plac budowy.

Poszukując najtańszych materiałów, przeglądajmy gazetki promocyjne i wypatrujmy sezonowych wyprzedaży. Pamiętajmy również, że ceny materiałów mogą się znacznie różnić pomiędzy sobą ze względu na lokalizację sklepów – przykładowo w województwie mazowieckim będą o wiele wyższe niż w lubelskim.

Przed zakupem materiałów porównajmy oferty sklepów stacjonarnych, hurtowni, marketów i składów z ceną w Internecie. Sprawdzajmy zawsze jakość i trwałość towarów i upewnijmy się, czy dostępna jest potrzebna nam ilość towaru.

W jakich marketach znajdziemy niezbędne materiały i akcesoria?

Za jeden z wiodących marketów budowlanych uznaje się Castoramę. Znajdziemy tam szeroki wybór akcesoriów wykończeniowych, farb, klejów, płytek, paneli podłogowych, drzwi czy materiałów hydraulicznych. Castorama ma bardzo różnorodną ofertę i konkurencyjne ceny, choć nie zawsze nabędziemy tam towary najwyższej jakości. Zwróćmy uwagę również na ofertę farb w Bricomarché.

W Polskich Składach Budowlanych PSB warto kupić płytki i panele podłogowe. Wybierzemy tam również drzwi, oświetlenie, akcesoria hydrauliczne i materiały remontowe. Poza tym w PSB możemy robić zakupy na zamówienie. Najciekawszą ofertę płytek, kafelków i paneli podłogowych znajdziemy w marketach Komfort. Wielu klientów uważa, że to właśnie w tym sklepie najlepiej szukać artykułów związanych z wykończeniem podłóg.

Jeżeli szukamy elementów architektury ogrodowej i dodatków do domu, zajrzyjmy do OBI. Ten market ma najlepszą ofertę wspomnianych produktów w atrakcyjnych cenach. Wyposażenie domowe i ogrodowe możemy nabyć także w sklepach Praktiker.

Zdj. główne: Oxana Melis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*