Okna i drzwiRemont

Renowacja drzwi i mebli – dlaczego warto?

Renowacja drzwi i mebli – dlaczego warto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nawet najbardziej idealnie urządzone wnętrze po pewnym czasie nudzi się domownikom. Najpiękniejsza i najmodniejsza aranżacja po kilku latach staje się nijaka, a wymarzony wystrój zaczyna męczyć i wymaga odświeżenia. Wnętrze można łatwo odmienić przez renowację dużych elementów, takich jak drzwi i meble. Zobacz, dlaczego warto odnawiać meble i drzwi.    

Renowacja mebli    

Odświeżając kilka mebli w danym pomieszczeniu możesz całkowicie je odmienić bez konieczności przeprowadzania remontu. Podczas renowacji możesz zmienić kolor szafek, dodać do nich wzory i dekoracyjne elementy, jak na przykład ceramiczne gałki do mebli. Odnowione w ten sposób szafy lub komody odmienią wygląd wnętrza, jego styl i wystrój. Najłatwiejszymi metodami na renowację mebli w domu są: pomalowanie ich na nowo tym samym lub innym kolorem farby, oklejenie elementów ozdobną folią lub drewnopodobną okleiną, a także podkreślenie naturalnego koloru drewna bezbarwnym lakierem. 

Folie i okleiny mają tę zaletę, że są nieinwazyjne, łatwo je nałożyć oraz usunąć bez większej krzywdy dla oryginalnego mebla. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób niezdecydowanych oraz tych, którzy lubią częste zmiany. Okleiny bardzo łatwo jest usunąć i nakleić na nowo, dzięki czemu możesz nawet co kilka miesięcy zmieniać wygląd swoich mebli, a tym samym całego otoczenia.    

Renowacja drzwi   

Częstym problemem po remoncie czy dużej zmianie wystroju w mieszkaniu, stają się drzwi, które przestają pasować do nowej kompozycji. Odstają stylem i kolorem od reszty pomieszczenia i psują ogólny efekt. Renowacja drzwi często jest tańsza niż ich całkowita wymiana. Ponadto przy odnawianiu możesz spersonalizować drzwi i dopasować je do stylu pomieszczeń z obu stron. Inaczej mogą one wyglądać od strony korytarza, inaczej z wnętrza pokoju. Jedyne, co warto wybierać w uniwersalnym stylu, to klamki do drzwi. Nie da się zamontować innej dźwigni po jednej stronie, a innej po drugiej. Proste klamki w stylu skandynawskim doskonale pasują jednak do większości wystrojów, ponieważ charakteryzują się przede wszystkim prostotą designu. 

Drzwi najlepiej jest odnawiać za pomocą farby lub, w przypadku tworzyw sztucznych, specjalnej folii, podobnej do naklejek na szyby. Są to sposoby na szybkie, łatwe i tanie przerobienie starych drzwi i dopasowanie ich do nowego wnętrza. 

Fot. Jonathan Petersson/pexels.com 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*