Urządzenia

Czy znasz te zalety i możliwości filtrowania wody?

Czy znasz te zalety i możliwości filtrowania wody?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na rynku jest dostępnych wiele filtrów do wody, są one dostępne w różnych wersjach i cenach. Tłumaczymy, jakie korzyści może przynieść filtrowanie i czemu dobrze jest wykorzystywać je na co dzień. 

Picie wody ma duży wpływ na organizm człowieka. Po pierwsze jest ona zdrowa i naturalna, doskonale gasi pragnienie. Poza tym zwiększa energię i łagodzi zmęczenie. Ma korzystne działanie dla układu pokarmowego, wspomaga utratę wagi. Dodatkowo reguluje temperaturę ciała oraz jest pomocna w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Korzyści jest naprawdę wiele, dlatego powinno zadbać się o optymalny poziom nawodnienia, pijąc dobrej jakości wodę. 

Czy warto filtrować wodę?

Woda ma szereg zastosowań, jednak przede wszystkim służy do picia. Najczęściej pija się ją prosto z kranu, ponieważ jest bezpieczna do spożycia. Czasami jednak posiada ona nieprzyjemny smak i zapach chloru. Często taki problem zależy też od jakości rur w budynku mieszkalnym, na których osadza się rdza. Woda z wodociągu jest też często bardzo twarda, to również wpływa na jej smak. Filtry mogą pomóc pozbyć się tych problemów. Warto dodać, że niektóre osoby uważają, że filtrowana woda lepiej nadaje się do gotowania. 

Filtrowanie to przydatne działanie, jeśli na co dzień pijesz wodę butelkowaną. Produkujesz przez to dużo śmieci i wydajesz spore pieniądze. Środowisko naturalne jest już bardzo zanieczyszczone plastikowymi odpadami. Kupno filtra pomoże sporo oszczędzić, nawet jeśli na początku jest to nieco większa inwestycja. Dzięki niemu możesz zaopatrzyć się w specjalne bidony, które będą wygodniejsze, bardziej ekologiczne. Dodatkowo wielorazowa butelka przypomina o regularnym nawadnianiu, możesz wziąć ją wszędzie ze sobą. 

Dobrej jakości woda wpływa na stan zdrowia oraz na samopoczucie. Powinno się ją pić w odpowiedniej ilości, szczególnie latem, kiedy są wysokie temperatury. Należy więc zadbać o to, żeby można było ją spożywać bez obaw. Jeśli jest potrzeba, warto poprawić jej smak. Wtedy wpłynie to na łatwiejszą jej przyswajalność. 

Jakie są dostępne rozwiązania?

Najpopularniejszym rozwiązaniem, które jest najłatwiej dostępne, jest użycie filtra do wody. Usuwa on niechciane zanieczyszczenia, zapewniając lepszą jakość cieczy. Wyróżniamy ich następujące rodzaje: filtry mechaniczne, z wkładami węglowymi, zmiękczające, z odwróconą osmozą, zwane osmotycznymi. Niektóre modele mają też określone właściwości, które wzbogacają wodę o magnez. Do zabijania wirusów i bakterii czasami używa się również lamp sterylizujących UV. 

Filtry do wody najczęściej występują w postaci specjalnych dzbanków i butelek. Można kupić je teraz w wielu miejscach. To jedna z najtańszych opcji dostępnych na rynku. Warto jednak zaopatrzyć się w filtry znanych marek, ponieważ wtedy masz pewność co do ich jakości i bezpieczeństwa. W dzbankach bardzo często są używane wkłady węglowe. Butelki z filtrem to świetny dodatek dla aktywnych osób. Sprawdzą się podczas ćwiczeń na siłowni oraz podczas biegania. Przydadzą się podczas intensywnego dnia poza domem. Możesz uzupełnić je w dowolnym miejscu, bez konieczności ciągłego chodzenia do sklepu. 

Powinno się uzupełniać wkłady w razie zużycia. Pamiętaj, żeby robić to regularnie. Nowoczesne sprzętu mają specjalną funkcję, taką jak stopień użycia filtra, który pokazuje, kiedy powinno się zakupić nowy. To niezwykle przydatna opcja. 

Jeśli nie przepadasz za wodą niegazowaną, warto zaopatrzyć się także w saturator. Możesz postawić go obok dzbanka filtrującego i cieszyć się napojem gazowanym jak ze sklepu. To sprzęt, który także pomaga zmniejszyć produkcję plastikowych odpadów. 

Zdjęcie główne: ColiN00B/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*