Tanie urządzanie

Jak urządzić sypialnię w stylu boho?

Jak urządzić sypialnię w stylu boho?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzasz sypialnię i poszukujesz idealnej stylistyki dla siebie? Dla wszystkich fanów naturalnych materiałów i przytulnych wnętrz doskonałą propozycją będzie styl boho. Jak urządzić boho sypialnię? Jakie meble i dodatki do niej wybrać? Podpowiadamy!

Sypialnia to miejsce, które powinno być przytulne oraz wygodne. Aby nadać jej takiego właśnie klimatu, warto zdecydować się na styl boho. Jak urządzić swój kącik do spania w takiej stylistyce?

Styl boho – jak wygląda?

Warto zacząć od tego, czym tak dokładnie jest styl boho. Sama nazwa boho pochodzi od francuskiego słowa la bohème oznaczającego cyganerię, czyli grupę ludzi żyjących według własnych zasad. Nazwa ta jest nieprzypadkowa, ponieważ to właśnie we Francji w roku 1799 styl boho miał swój początek. Następnie powrócił w latach 60. w odmienionej nieco wersji hippie. 

Czym obecnie charakteryzuje się styl boho? Przede wszystkim polega on na łączeniu ze sobą z pozoru niepasujących materiałów, wykorzystaniu zasobów natury oraz podkreślaniu swojej indywidualności. Wnętrza boho pełne są głębokich kolorów, wiklinowych koszy, rękodzieła oraz roślin. Urządzając swoje wnętrza w takim stylu, można więc pozwolić sobie na sporą dozę kreatywności oraz osobiste akcenty, na przykład pamiątki z podróży, pocztówki czy przedmioty o znaczeniu sentymentalnym. 

Sypialnia w stylu boho

Jak więc urządzić sypialnię w stylu boho, aby była zarówno przytulna, jak i funkcjonalna? Jakie meble oraz dodatki wybrać?

Meble boho do sypialni

Podstawą każdej aranżacji wnętrza są oczywiście meble. Te w stylu boho powinny być przede wszystkim naturalne oraz posiadać “duszę”. Świetnym pomysłem będzie więc zakup mebli w vintage shopie lub zlecenie zrobienia ich lokalnemu rzemieślnikowi. Doskonałym rozwiązaniem będzie również podjęcie się renowacji starych mebli, dzięki której zyskają one Twój indywidualny charakter. 

Akcesoria do sypialni

Bardzo ważnym elementem każdej aranżacji w stylu boho są także akcesoria oraz dekoracje. Jakie dodatki wybrać do sypialni? Postaw przede wszystkim na przytulne tekstylia. Świetnie będą wyglądać między innymi kolorowe poduszki, koce oraz pledy. Możesz zdecydować się na przykład na etniczne wzory, które doskonale podkreślą boho charakter Twojej sypialni.

Nie zapominaj także o oświetleniu. Światło w sypialni powinno być jak najmocniej zbliżone do światła dziennego, ponieważ to właśnie przy takim świetle nasz mózg najlepiej odpoczywa. Doskonałym wyborem będą na przykład lampy sufitowe drewniane w komplecie z małymi lampami stojącymi.

Niezwykle ważna w boho wnętrzach jest również roślinność. To właśnie dzięki niej sypialnia nabierze wyjątkowego klimatu. Koniecznie zdecyduj się na duże kwiaty stojące, a także rozważ rośliny wiszące, które w towarzystwie makram oraz ręcznie plecionych kwietników będą wyglądały zniewalająco!

Fot.: Steven Ungermann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*