Oświetlenie

Jak oświetlić obrazy w domu?

Jak oświetlić obrazy w domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ściana z obrazami albo zdjęciami jest wyjątkowa w każdym domu. Tam znajdują się wspomnienia zatrzymane w kadrze albo niebanalne okazy, które świadczą o indywidualnych upodobaniach domowników. Zobacz, jak oświetlić tanio obrazy w domu.

Oświetlenie obrazów na ścianie

Jeśli jesteś jeszcze w trakcie projektowania wnętrza, masz zdecydowanie lepszą sytuację. Możesz przemyśleć, jakie dekoracje będą wisiały na ścianie oraz jak oświetlić obrazy. Pamiętaj o tym, aby lampy pasowały wizualnie do całego wnętrza oraz miały swodobny dostęp do źródła zasilania.

Zastanawiasz się jaką barwę światła wybrać? Dobrze, aby była ona naturalna, czyli neutralna. Ciepłe oświetlenie obrazu może powodować przekłamanie kolorów. Będzie on bardziej żółty, co nie zawsze jest dobrym pomysłem. Z kolei zimne światło będzie dawało efekt niebieskich fotografii czy obrazów. Pamiętaj o tym, że obrazy na ścianie stanowią główny punkt i trzeba podkreślić ich wyjątkowość.

Srebrne, złote albo połyskujące powierzchnie ram obrazów idealnie grają ze światłem. Jeśli zdecydujesz się na fotografie ze szkłem, weź pod uwagę to, że światło może się od niego odbijać. Przez to obraz może nie być widoczny, dlatego dobrze jest wybrać powłokę antyrefleksyjną. Możesz też zdecydować się na oświetlenie obrazów, które będzie regulowane. W ten sposób dopasujesz kąt padania światła w taki sposób, aby całość była widoczna.

A może zdecydujesz się na oświetlenie obrazów na ścianie z cegły? To doskonały sposób na stworzenie minigalerii.

Oświetlenie obrazów na ścianie kinkietami

Kinkiety doskonale sprawdzą się do oświetlenia grafik, fotografii i nie tylko. Podkreślą wyjątkowy charakter nawet półek z dekoracjami. Mocne, jednak lekko rozproszone światło, daje atrakcyjny wizualny efekt.

Zamiast kinkietów, możesz zdecydować się na reflektory. Te mogą znajdować się na specjalnej listwie albo być zamocowane oddzielnie. To doskonały pomysł, jeśli masz kilka obrazów na ścianie i każdy z nich chcesz podkreślić wizualnie.

Podwieszany sufit i oświetlenie obrazów

Jeśli chcesz zamocować obrazy pod podwieszanym sufitem, zwyczajne halogeny także idealnie oświetlą to dekoracyjne miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*