MebleWyposażenie

Zalety skórzanych mebli

Zalety skórzanych mebli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Skórzane meble to swojego rodzaju klasyka, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Wprowadzają one tradycyjny i przytulny klimat, dlatego też tak wiele osób się na nie decyduje. Poznaj wszystkie zalety skórzanych mebli.

Czy warto inwestować w skórzane meble?

Meble skórzane to z pewnością dobra inwestycja. Dlaczego warto zdecydować się na ponadczasowy komplet skórzany? Przede wszystkim są one bardzo wytrzymałe. Naturalna skóra jest jednym z najtrwalszych materiałów, jeśli chodzi o meble, dlatego też bez problemu będziesz w stanie utrzymać swój fotel, kanapę, lub narożnik skórzany w idealnym stanie przez długie lata.

Ponadto, skóra nie powoduje uczuleń, ani podrażnień. Jest to więc dobra propozycja dla alergików, ponieważ  skórzane meble nie gromadzą także kurzu i tym samym nie hodują w swoich zakamarkach roztoczy. Warto także wspomnieć, że skórzane meble bardzo łatwo utrzymać w czystości, a ich czyszczenie jest banalnie proste. 

Nie można też zapomnieć o wyjątkowym designie skórzanych mebli. Wprowadzają one do każdego wnętrza niezwykle przytulny, domowy klimat oraz sprawiają, że staje się ono eleganckie. Skórzane meble będą wyglądać szczególnie dobrze w salonach, zwłaszcza tych dużych i przestronnych. 

Same zalety?

Żaden materiał, nawet skóra, nie może mieć samych zalet. Jakie więc są wady skórzanych mebli? Z pewnością ich cena. Są to jedne z droższych mebli dostępnych na rynku, jednak ich zakup to inwestycja na długie lata – warto więc to rozważyć. Ponadto, skórzane elementy wyposażenia nie są najlepszym wyborem w przypadku posiadaczy zwierzaków domowych, a w szczególności kotów, które z łatwością potrafią podrapać i porozrywać skórzany materiał.

Alternatywy dla skórzanych mebli

Jeśli z różnych powodów nie chcesz decydować się na zakup skórzanych mebli, możesz także wybrać jedną z alternatyw. Jakie materiały obiciowe mogą być zamiennikiem dla skóry? Przede wszystkim skóra ekologiczna, szenil oraz alcantara. Materiały te będą wyglądać pięknie i elegancko niczym naturalna skóra.

Zdj. główne: No Revisions/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*