Okna i drzwiRemont

Żaluzje fasadowe – czy stanowią dobrą ochronę przed promieniowaniem słonecznym?

Żaluzje fasadowe – czy stanowią dobrą ochronę przed promieniowaniem słonecznym?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żaluzje zewnętrzne składają się z poziomo rozmieszczonych lameli aluminiowych, które można regulować w zależności od potrzeb. Można nimi też regulować natężenie światła, co jest przydatne w bardzo wielu sytuacjach. Lamele są często oferowane w różnych wariantach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do fasady budynku i własnych preferencji.

Jak wybrać najlepsze żaluzje zewnętrzne?

Dostępne są różne modele żaluzji, dzięki czemu można wybrać wariant, który daje pełne zaciemnienie lub takie, które zaciemniają tylko w pewnym stopniu okno. Również automatyka jest różna w zależności od potrzeb. Obecnie większość osób decyduje się na żaluzje sterowane pilotem. Można też zdecydować się na sterowanie radiowe lub przewodowe. Firmy produkujące żaluzje proponują też system inteligentnego zarządzania domem, a więc panele można zaprogramować, aby reagowały na zmienne warunki atmosferyczne i samoczynnie się otwierały lub zamykały. Bardzo ważne jest znalezienie firmy, która oferuje nie tylko wysokiej jakości żaluzje, ale też pomoc i wsparcie techniczne. Przyda się też profesjonalny personel, który doradzi przy wyborze najkorzystniejszej opcji. 

Żaluzje jako ochrona przeciwsłoneczna

Żaluzje zewnętrzne odbijają promienie słoneczne o około 30-40% bardziej efektywnie niż wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne. Dzięki temu można nawet w słoneczne dni uzyskać w domu ciemność. Jest to szczególnie polecane osobom, które pracują na nocne zmiany i muszą spać w ciągu dnia. Zaciemnienie też przyda się w domu, w którym są małe dzieci. Takie żaluzje dodatkowo są doskonałą ochroną posiadłości przed włamaniem. Z zewnątrz nie można dostrzec nic, co znajduje się w domu, a prawidłowy montaż żaluzji sprawia, że są one ciężkie do sforsowania.

Żaluzje ręcznie sterowane czy automatycznie?

W przypadku żaluzji zewnętrznych jest kilka opcji sterowania, o których zostało już wspomniane wcześniej. Sterowanie ręcznie jest coraz rzadziej wybierane, ze względu na nieporęczność. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaprogramowanie sterownika, który samoczynnie będzie sterować żaluzjami. Obecnie każdy praktycznie używa smartfona, a więc bez problemu można zainstalować aplikację do zdalnego otwierania i zamykania żaluzji. Oczywiście każdy powinien dokonać samodzielnie wyboru i uwzględnić wszystkie wady i zalety konkretnego rozwiązania. Jeśli ktoś jednak ma wątpliwości, to może wejść na stronę https://sunfas.pl/ i zapytać ekspertów, co jest korzystniejsze. Opinia fachowca pomaga podjąć słuszniejszą decyzję, bo przecież specjalista od żaluzji wie, co jest najlepsze w konkretnym przypadku. 

Fot.: Daoudi Aissa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*