Okna i drzwi

Drzwi bez ram – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Drzwi bez ram – gdzie sprawdzą się najlepiej?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W tej odmianie drzwi nie stosuje się obramowania. Mowa tutaj przede wszystkim o metalowych okuciach. Producenci dodają jednak klamki lub rączki, którymi otwiera się drzwi. Typ bez ram jest najczęściej stosowany przy produkcji drzwi łazienkowych. 

Tafla szkła wypełnia ich całą powierzchnię. Niekiedy może być uzupełniona o dodatkowe elementy, na przykład przymglone pokrycie czy wzór. Gdzie drzwi bez ram sprawdzą się najlepiej?

Drzwi bez ram w łazience – prosty sposób na podniesienie walorów wizualnych wnętrza

Drzwi bez ram są często stosowane jako element wyposażenia łazienki. Ze względu na charakterystyczny wygląd szkła, wpasowują się w aranżację składającą się z płytek. Stanowią też ciekawe i efektowne urozmaicenie dla łazienek, w których znajdują się elementy elewacji wykonane z drewna lub kamienia.

Drzwi bez ram w łazience są wykonane zazwyczaj z przymglonego szkła, które przypomina parę wodną osadzającą się na powierzchni kafelków czy szyb. Wygląda to nie tylko efektownie, ale też daje dodatkową dozę prywatności, a jednocześnie przepuszcza światło, rozjaśniając wnętrze. Ze względu na tę charakterystykę, drzwi bez ram w łazience mogą okazać się bardzo dobrym wyborem.

Biuro z drzwiami bez ram – otoczenie pracy przyjemne dla oka

Jeśli szukasz rozwiązań stylistycznych, które pozwolą Ci podnieść jakość pracy, to warto, abyś zastanowił się nad dodaniem do biura drzwi bez ram. Podobnie jak w przypadku odmiany stosowanej w łazience, użytkownik może zdecydować się na wersję z przymgloną taflą szkła. 

Jednak może też pokusić się o bardziej nietuzinkowe rozwiązania i zastosować prześwity, na przykład w górnej lub dolnej części drzwi. Dobrym pomysłem będzie też dobranie unikalnego wykończenia powierzchni, na przykład obejmujące znak wodny firmy, czy po prostu wyraziste logo.

Ta odmiana drzwi będzie świetnie wpasowywać się w przeszklone ściany biura lub boksów. Podobnie jak w przypadku odmiany łazienkowej, dostarczy do wnętrza dodatkową ilość światła, co z pewnością podniesie jakość pracy, a także komfort przebywania w środku biura.

Drzwi bez ram do ogrodu lub na balkon

Jeśli ktoś chce w pełni wykorzystać drzwi bez ram, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie ich w wejściu na balkon, taras lub ogród. Tutaj można pójść nieco dalej i zdecydować się na przezroczyste szkło.

Montując tę odmianę, użytkownik zapewni wnętrzu nieruchomości więcej światła, a także powiększy wizualnie pomieszczenie, z którego będzie wyjście na balkon, taras lub ogród. Szkło o transparentnej powierzchni będzie też przydatne dla rodziców małych dzieci. W praktycznie dowolnym momencie będą mogli sprawdzić, co dzieje się na zewnątrz i czy ich pociechy są bezpieczne.

Harmonijkowe drzwi bez ram

To uniwersalna wersja, która również sprawdzi się w wejściu na balkon, taras lub ogród. Ma jednak dodatkową funkcję. Harmonijkowe drzwi bez ram składają się i tym samym mogą jednocześnie pełnić funkcję przeszklonej ściany, która w każdym momencie może zniknąć, otwierając dodatkową przestrzeń, wpuszczając świeże powietrze i światło. 

Harmonijkowe drzwi bez ram będą najlepszą propozycją dla tych osób, które w ciepłych porach roku chcą otworzyć pomieszczenia domowe na naturalne otoczenie, ciesząc się jego urokami.

Zdj. główne: Nastuh Abootalebi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*