Urządzenia

Jak powiesić telewizor na ścianie krok po kroku?

Jak powiesić telewizor na ścianie krok po kroku?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno nowego telewizora wiąże się z wieloma emocjami. Pierwsze to te przyjemne, związane z wybraniem konkretnego produktu, a następnie z zakupem wcześniej oglądanego artykułu. Jednak potem przychodzi „przykra rzeczywistość” i trzeba się zastanowić nad miejscem, w którym znajdzie się telewizor, a także nad tym, w jaki sposób można go zamontować. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

Telewizor na ścianie – na co zwrócić uwagę?

Właściciele telewizorów często decydują się na powieszenie urządzenia na ścianie. Taki montaż przynosi wiele korzyści – są to elementy związane z lepszą prezencją pomieszczenia, a także wrażeniami wizualnymi oglądanych programów, ale także i podniesienie funkcjonalności wnętrza. Nie trzeba też inwestować w dodatkowe komody czy szafki, na których zostanie postawione urządzenie. Co więcej, dzięki zamontowaniu telewizora na ścianie można uniknąć sytuacji, w której w niekontrolowany sposób produkt spadnie na podłogę i ulegnie uszkodzeniu.

Przedstawione atuty są wystarczającymi argumentami do tego, żeby powiesić telewizor na ścianie. Ze względu na to, że uszkodzenie jej powierzchni na pewno sprawi dużo kłopotów, na przykład związanych z remontowaniem, a także, że raz zainstalowany telewizor nie może być w prosty sposób przestawiony na inne miejsce, dobrze dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zainstalować urządzenie. 

Na jakiej wysokości zamontować urządzenie?

Na samym początku należy określić, na jakiej wysokości będzie znajdować się telewizor. Jest kilka czynników, które wpływają na pozycję urządzenia. Jest to średnia wzrostu użytkowników, poziom poduszki siedzenia, a także odległość od ekranu telewizora i jego wysokość. Stosowanie wzorów matematycznych mogłoby być karkołomne, dlatego ustalono umowne wartości, przy których stosowaniu można zawiesić telewizor na odpowiedniej wysokości. 

Jest to około 100 centymetrów. Po umieszczeniu urządzenia na tym poziomie oczy oglądających będą skierowane na wprost środkowej części ekranu. Dzięki temu widać dobrze zarówno górną, jak i dolną część wydarzeń odtwarzanych na wyświetlaczu. 

W kontekście instalacji telewizora ważną kwestią jest też kąt widzenia. Najlepsze spektrum widzenia zapewnia prostopadłe ułożenie wyświetlacza do gałek ocznych. Warto jednak mieć na uwadze, że nowoczesne telewizory mają taką jasność oraz częstotliwość odświeżania, że obraz widać dobrze praktycznie z każdego miejsca. 

Wieszanie telewizora na ścianie

Po tym, jak określi się wysokość oraz kąt nachylenia ekranu telewizora, należy zaznaczyć miejsce na ścianie ołówkiem. Później należy przyłożyć uchwyt do oznaczonego punktu i wyrównać jego położenie za pomocą poziomicy. 

Kolejny krok to użycie wiertarki i wykonanie otworów montażowych. Następnie trzeba umieścić w nich kołki rozporowe, a potem przykręcić stelaż na telewizor do ściany. Warto tutaj wspomnieć, że z reguły wszelkie śrubki otrzymuje się w pakiecie z uchwytem na TV. Ostatni krok, ale i najważniejszy, to przykręcenie telewizora do stelażu. Dobrze zrobić to z drugą osobą, która będzie w stanie przytrzymać urządzenie i tym samym uchronić je przed upadkiem. 

W taki sposób można powiesić telewizor, a następnie cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie i komfortowym oglądaniem ulubionych filmów i seriali czy graniem na konsoli.

Zdj. główne: Jonas Leupe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*