MebleWyposażenie

Zalety mebli rattanowych

Zalety mebli rattanowych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Meble rattanowe to doskonała propozycja zarówno do domu, jak i do ogrodu. Są one bardzo wygodne i odporne na zniszczenia, a także charakteryzują się sporą estetyką. Poznaj wszystkie zalety mebli rattanowych oraz dowiedz się, dlaczego warto wybrać je do swoich czterech kątów.

Właściwości rattanu

Mimo że meble rattanowe cieszą się sporą popularnością, to wciąż wiele osób nie zna wszystkich właściwości rattanu. Czy dokładnie jest więc ten materiał? Jest to nic innego jak surowiec, który pochodzi egzotycznej palmy rottang rosnącej na terenie Indii. Niektórzy określają ją również jako trzcinopalma, trzcina indyjska, kalamus właściwy lub po prostu rattan. Rattan, a konkretniej jej przypominające pnącza wiotkie gałęzie, z których produkowane są meble, cechuje się przede wszystkim sporą elastycznością i miękkością. Dzięki temu możliwe jest wykonanie tak wielu różnych, nawet bardzo skomplikowanych wzorów. Ponadto, gdy zostaną one już uformowane oraz wysuszone, zachowują swój kształt oraz nie ulegają deformacji. 

Zalety mebli wykonanych z rattanu

Rattan ma wiele zalet, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością. Meble rattanowe są przede wszystkim niezwykle lekkie. Możesz je więc przenosić w nieskończoność i zmieniać aranżacją tak często, jak tylko dusza zapragnie. Ponadto, meble te są także niezwykle wygodne i bardzo przyjemne w dotyku, dlatego jest to wręcz doskonałe akcesorium do relaksu po długim dniu. Ogromną zaletą rattanu jest również fakt, że można barwić go na różne ciekawe kolory – możesz mieć więc pewność, że znajdziesz meble, które będą idealnie pasować do Twojego domu lub ogrodu. Warto także wspomnieć, że rattan jest wyjątkowo odporny na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Z tego powodu materiał ten jest tak często wybierany do produkcji klasycznych mebli ogrodowych lub tarasowych. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mebli rattanowych, to koniecznie sprawdź ofertę https://domodeo24.pl/pol_m_OGROD_MEBLE-OGRODOWE_MEBLE-OGRODOWE-RATTANOWE-1317.html.

Rattan a wiklina

Meble rattanowe są dość podobne do tych wykonanych z wikliny. Dlatego też często są z nimi mylone. Jest to jednak całkowicie inny materiał, który posiada odmienne właściwości. Co konkretnie odróżnia rattan od wikliny? Przede wszystkim są to materiały pozyskiwane w różny sposób – rattan pozyskiwany jest oczywiście z palmy rottang, a wiklina z młodych pędów wierzby. Warto także mieć na uwadze, że rattan jest o wiele mocniejszym i bardziej wytrzymałym materiałem.

Zdjęcie główne: pexels.com/Rachel Claire

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*