Armatura łazienkowaWyposażenie

Bezkołnierzowa miska WC – co to znaczy i jak działa?

Bezkołnierzowa miska WC – co to znaczy i jak działa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas poszukiwań wyposażenia łazienki w trakcie albo przed remontem, na pewno spotkasz się z bezkołnierzowymi miskami WC. To nowoczesne rozwiązanie. Zobacz, czym charakteryzują się misy bez kołnierza.

Misa WC bezkołnierzowa, czyli co?

Bezkołnierzowe miski WC nieco różnią się od tradycyjnych, zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Nie ma w nich charakterystycznego wgłębienia w konstrukcji. Dzięki temu woda przepływa po całej stronie wewnętrznej misy WC.

Co daje bezkołnierzowa miska WC? Przede wszystkim, producenci twierdzą, że jest to innowacyjne rozwiązanie. Prezentuje się elegancko i nowocześnie. Nie o wygląd tu jednak tylko chodzi. Pod kołnierzem często gromadzi się brud i bakterie, czego nie można powiedzieć o modelach bezkołnierzowych. Woda spływa po całych ściankach, dlatego bezkołnierzowe miski WC są prostsze w czyszczeniu. Bakterie nie mają też gdzie się osadzać, co sprzyja higienie.

Zalety muszli bezkołnierzowych

Miski WC bezkołnierzowe nie wymagają aż takiego szorowania i docierania do trudno dostępnych miejsc. Dbanie o czystość wydaje się prostsze i szybsze. Chodzi tu nie tylko o bakterie, ale także osadzający się kamień.

Co ciekawe, podaje się także informacje o oszczędzaniu wody w modelach bezkołnierzowych. Podczas spłukiwania, przepływa ona wzdłuż całego obwodu misy. Woda wypływa precyzyjnie i równomiernie, co może wpłynąć na mniejszą ilość potrzebną do skutecznego spłukania. Szacuje się, że może być to nawet 30%.

Jeśli mowa o wodzie, trzeba też wspomnieć o tym, że miski WC bezkołnierzowe sprawiają, że nie rozchlapuje się ona na podłogę.

Producenci starają się także wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania i decydują się np. na misy z antybakteryjnymi powłokami albo muszle, które wiszą na stelażu podtynkowym. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że w Twojej łazience może być czyściej, bezpieczniej i bardziej estetycznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*