Praca w domu

Postarzanie drewna octem – jak to zrobić?

Postarzanie drewna octem – jak to zrobić?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy stylu vintage często do dekoracji wnętrz wykorzystują elementy, które sprawiają wrażenie starych i “zużytych”. Stare drewno w szczególności cieszy się popularnością. Trzeba przyznać, że posiada ono swój niepowtarzalny urok. Jak je uzyskać?

Jak osiągnąć efekt retro drewna?

Osiągnięcie efektu starego drewna będzie możliwe poprzez potraktowanie drewna octem. Przy tej metodzie konieczne jest posiadanie octu jabłkowego oraz starych gwoździ czy wełny stalowej. Dobrze ten eksperyment zaplanować z wyprzedzeniem, bo cały proces zajmuje kilka dni. Zaczynamy od wlania octu jabłkowego do dużego pojemnika i namaczamy w nim gwoździe albo wełnę stalową. W ciągu kilku dni ocet zabarwi się, a naszym zadaniem będzie warstwowe nakładaniu pozyskanego płynu na surowe drewno. Najlepiej wykonywać to pędzelkiem.

Pożądany efekt uzyskamy po całkowitym wyschnięciu drewna. Trzeba pamiętać o zasadzie, że im ciemniejszy odcień drewna chcemy uzyskać, tym dłużej roztwór powinien “dojrzewać”. Na szczęście jest to jednorazowy proces, którego nie trzeba powtarzać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*