UrządzeniaWyposażenie

Pompy ciepła – jakie warto wybrać?

Pompy ciepła – jakie warto wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się, czy pompy ciepła to dobre rozwiązanie dla Twojego domu? Warto zastanowić się nad pompą ciepła Samsung EHS. Pompa ciepła gwarantuje ciepło w domu bez braku konieczności troszczenia się o opał. Dodatkowo pompy Samsung monoblok wprowadzają zmiany także na etapie konstrukcji budynku, czyniąc go tańszym. 

Co to są pompy ciepła? 

Pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują energię cieplną z otoczenia do ogrzania pomieszczeń. W tym celu wymuszają one przepływ czynnika grzewczego z zimniejszych miejsc do tych cieplejszych. Przepływ ten możliwy jest dzięki energii, którą pompy ciepła pozyskują z otoczenia. Mogą one być wykorzystywane do ogrzewania domów, basenów, a także do ogrzewania wody użytkowej. Najczęściej pompy ciepła wyposażone są w jednofazowe silniki elektryczne, które sterują przepływem czynnika grzewczego. Wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła takie jak:

  1. Pompy ciepła powietrzne – działają one na zasadzie wychwytywania ciepła z powietrza zewnętrznego i przekazywania go do wnętrza budynku.
  2. Pompy ciepła gruntowe – wykorzystują one ciepło zgromadzone w gruncie do ogrzewania budynków.
  3. Pompy ciepła wykorzystujące energię słoneczną – wykorzystują one energię słoneczną do ogrzania budynku.
  4. Pompy ciepła geotermalne – wykorzystują one ciepło ziemi do ogrzewania budynku.

Co to jest pompa ciepła EHS? 

Pompa ciepła EHS (Energy Harvesting System) to system wykorzystujący energię odnawialną do produkcji energii cieplnej. System ten składa się z kolektorów słonecznych, które pochłaniają energię słoneczną, a następnie przekazują ją do wymiennika ciepła, w którym następuje absorbcja ciepła. Następnie ciepło przesyłane jest do zbiornika ciepłej wody, który wykorzystywany jest do ogrzewania budynków lub do produkcji ciepłej wody użytkowej. 

Samsung EHS pompa ciepła to zintegrowane rozwiązanie pomp ciepła służące do ogrzewania i zaopatrywania budynków w ciepłą wodę, a także chłodzenia poprzez klimatyzację dzięki technologii WindFree™. System pompy ciepła EHS jest efektywny w wykorzystaniu energii słonecznej i wytwarzania ciepła, a jego koszty są niższe w porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania. Samsung EHS pompa ciepła to wiele różnych pomp ciepła, wśród których wyróżnia się pompa ciepła EHS Mono HT Quiet, R32, Pompa Ciepła 14.0kW. 

Czym charakteryzują się pompy Samsung monoblok? 

Pompy ciepła monoblok to urządzenie grzewcze, które pozwala na wykorzystanie energii z otoczenia do ogrzewania budynku. Jest to urządzenie jednostkowe, które zawiera wszystkie elementy potrzebne do działania w jednej obudowie. Monoblok jest bardzo wydajny, ma mniejszy rozmiar i niższy poziom hałasu niż tradycyjne pompy ciepła. Może być on zainstalowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. 

Pompy Samsung monoblok to wysokotemperaturowe pompy ciepła o niskim poziomie hałasu. Pompa EHS Mono HT Quiet to system pompy ciepła, który zapewnia energooszczędne ogrzewanie i ciepłą wodę. W celu wygenerowania 5,0 kW energii zużywa zaledwie około 1 kW energii elektrycznej, a pozostałą część pobiera z otoczenia. 

Pompa ta jest w stanie dostarczać wodę grzewczą o temperaturze do 70° C do celów ogrzewania domu. Z tego powodu może być ona odpowiednim zamiennikiem dla kotłów gazowych, jako że zapewniają one wysoką temperaturę wody grzewczej (LWT). 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*