UrządzeniaWyposażenie

Czy zmywarki do zabudowy pasują do każdej kuchni?

Czy zmywarki do zabudowy pasują do każdej kuchni?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzanie kuchni nie dla każdego jest prostym zadaniem. To jedno z tych pomieszczeń, w przypadku którego bardzo ważna jest jego właściwa ergonomia. Istotne jest nie tylko to, jakie meble wybieramy, ale przede wszystkim sprzęty, które będziemy użytkować zapewne każdego dnia. Czy zmywarki do zabudowy to dobre rozwiązanie do każdego domu i mieszkania? Podpowiadamy!

O czym pamiętać, kiedy planujemy rozkład kuchni?

W przypadku planowania kuchni niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na to, w jakich miejscach umieścimy najważniejsze sprzęty. Wiele mówi się o zachowaniu tak zwanego trójkąta roboczego, dzięki któremu przygotowywanie dań staje się znacznie prostsze. Oznacza to, że konieczne jest zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy najważniejszymi sprzętami, które to rozdzielane są blatami roboczymi. 

Kiedy zaplanujemy już sam rozkład, warto zastanowić się, które z urządzeń będą odpowiadały naszym potrzebom. Czy sprawdzi się u nas duża lodówka z podwójnymi drzwiami, czy nieco mniejszy model? Podobnych wyborów musimy dokonać w przypadku kuchenki. Jest jednak jeszcze jeden sprzęt, który również ułatwi nam codzienne korzystanie z kuchni. Jest to oczywiście zmywarka. 

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie zmywarka wolnostojąca, czy może wariant odpowiedni do zabudowy. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od tego, na jakie wyposażenie stawiamy oraz czy zależy nam na spójnym wyglądzie pomieszczenia. Zmywarki wolnostojące to odpowiedni zakup praktycznie do każdej kuchni. Musimy mieć jednak na uwadze, aby w miarę możliwości inne sprzęty zostały do niej dopasowane. Jeżeli nie chcemy stworzyć wizualnego chaosu, to zarówno lodówka, jak i kuchenka czy zmywarka powinny być w tym samym kolorze. Równie dobrze sprawdzi się jednak zmywarka do zabudowy 60 cm, która pozwoli nam schować ją za panelem meblowym. A jakie zmywarki do zabudowy wybierać?

Jaka zmywarka do zabudowy będzie najlepsza?

Zmywarka 60 do zabudowy to sprzęt, który ma standardową szerokość. W ten sposób jesteśmy w stanie wpasować urządzenie do średniej wielkości kuchni. W mniejszych kuchniach warto szukać jednak mniejszych zmywarek (na przykład modeli do zabudowy o szerokości 45 cm), a zwłaszcza jeżeli pod jednym dachem nie mieszka zbyt wielu domowników. 

Jeżeli jednak zmywarka do zabudowy 60 cm jest dla nas idealnym rozwiązaniem, to w takim przypadku warto zastanowić się, jakimi funkcjami powinien wyróżniać się dany model. Przykładowo niektóre urządzenia marki Samsung oferują możliwość ich zdalnego sterowania i monitorowania ich pracy. Łączymy się z nimi poprzez Wi-Fi (korzystamy z aplikacji SmartThings). Taką funkcję posiada między innymi model DW60A8060IB.

Warto zwrócić uwagę również na zawiasy ślizgowe Kitchen Fit™, także dostępne w tym wariancie. Z ich pomocą możliwe jest przesuwanie frontu meblowego na drzwiach w górę po ich otwarciu. To pozwala na zrezygnowanie z podcinania cokołu pod zmywarką. Ponadto można też zastosować w tym przypadku cięższy front meblowy. Powyższa zmywarka 60 do zabudowy posiada również zabezpieczenie przeciwwypływowe Aqua Stop, która daje możliwość odcięcia wody i zasilania, co chroni przed nieoczekiwanym zalaniem. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*