UrządzeniaWyposażenie

Jak modnie urządzić małą łazienkę?

Jak modnie urządzić małą łazienkę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Małe przestrzenie się trudne do zaaranżowania, jednak nie są niemożliwe. Przed zakupami warto zrobić odpowiedni projekt. Zobacz, jak modnie urządzić małą łazienkę. 

O czym pamiętać w oświetleniu w łazience?

Przede wszystkim producent oświetlenia musi być sprawdzony i tworzyć lampy i profile, które są przystosowane do warunków łazienkowych. Pamiętaj o tym, że nie każdy model będzie bezpieczny, ponieważ w tym pomieszczeniu panuje podwyższona wilgoć. Po wyborze odpowiedniego sprzętu zadbaj o dobrą izolację i zabezpieczenie elementów instalacji elektrycznej. Warto w tym celu skorzystać z porady specjalistów. 

Małe wnętrze należy optycznie powiększyć. Zrobisz to dzięki sprytnym zabiegom aranżacyjnym. Wiele punktów świetlnych sprawdzą się doskonale w takim pomieszczeniu zamiast jednej centralnej lampy. Każda ze stref będzie dzięki temu dobrze doświetlona. Proste profile wzdłuż ścian wydłużą twoją łazienkę. Jeśli zaś chcesz optycznie podnieść nisko zawieszony sufit użyć opraw i lamp, które dają pionowy strumień światła: od góry do dołu.

Meble do małej łazienki

Nowoczesne meble łazienkowe możesz zastosować także w małym wnętrzu. W pierwszej kolejności musisz pomyśleć o szafce pod umywalką. Dzięki niej zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania. W tym miejscu warto, aby znalazły się środki czystości, zapasy papieru lub kosz na śmieci. Szafa ta powinna wypełnić wnętrze łazienki, jednak nie może jej zagracić. Jeśli twój fundusz na to pozwoli, warto postawić na meble na wymiar. Dopasujesz je idealnie do swojego wnętrza.

Pamiętaj o tym, aby meble do małej łazienki były wąskie, ale wysokie. Sprawią, że przestrzeń będzie powiększona optycznie, jednak nie zajmą za wiele wolnego metrażu. Ponadto będą bardzo praktyczne. Dlatego wybierz funkcjonalne szafki słupki. To w nich pomieścić wszystkie ręczniki, kosmetyki, ale także środki czystości.

Meble na wymiar, to najlepszy wybór w małych przestrzeniach. Pozwolą ci one na zagospodarowanie miejsca we wnękach przy pod skosami. Uzupełnią te przestrzenie, a ty zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania swoich rzeczy i akcesoriów łazienkowych jak na przykład drewniane grzebienie

Jeśli jednak twój budżet nie pokryje mebli na wymiar lub nie masz czasu na takie rozwiązania, są także inne sposoby, aby zagospodarować taką przestrzeń. Przede wszystkim postaw na wiszące szafki i regały. Na uzyskanie dodatkowego miejsca pozwolą ci lustro z szafką, regał lub szafka wisząca. Nie zapomnij także o miejscu pod umywalką czy wanną, które jest często niedoceniane.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*