Armatura łazienkowaWyposażenie

Na co zwracać wybierając armaturę łazienkową?

Na   co  zwracać wybierając armaturę łazienkową?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ograniczony budżet nie oznacza, że musisz ograniczać się podczas urządzania łazienki. Często więcej znaczy mniej, a najprostsze rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze armatury, żeby przez długie lata cieszyć się piękną i funkcjonalną łazienką. 

Sposób montażu 

To, na jaki model baterii się zdecydować, warto ustalić jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Nowoczesne baterie podtynkowe bez wątpienia wyglądają efektownie i ekskluzywnie, ale musisz się zastanowić, czy na pewno masz ochotę na kucie murów.

Chociaż świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, to mogą być kłopotliwe w montażu, ponieważ wszystkie elementy schowane są w ścianie. Popularne baterie sztorcowe/stojące to rozwiązanie równie praktyczne, jednak nie wymaga ono większej ingerencji w strukturę ścian – instalację wodną łączy się za pomocą elastycznych wężyków.

I chociaż najbardziej chodliwe są te jednootworowe, baterie dwu-, trzy-, cztero- i pięciootworowe wyglądają niezwykle oryginalnie i warto rozważyć takie modele. Niemniej, chcąc oszczędzić kłopotu kucia kafli, zostaw baterię naścienną i podtynkową na następny remont. Oczywiście, jeśli do tej pory nie miałeś takiej w swojej łazience. Urządzenie pomieszczeń to przede wszystkim przyjemność, a nie podyktowane jasnymi zasadami przedsięwzięcie. Oczywiście, znajdziesz w internecie mnóstwo rad i inspiracji, ale ostatecznie sam najlepiej wiesz, jakie rozwiązania sprawdzą się w Twojej łazience. 

Komfort użytkowania

Kilka praktycznych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze armatury, to wysokość umywalki i odległość między ceramiką a baterią. Przemyślany wybór pozwoli na komfortowe umycie rąk, jednak przy nieodpowiednim połączeniu woda będzie chlapać na boki. Przy zakupie warto też wziąć pod uwagę obecność najmłodszych domowników – czy wysokość umywalki pozwala dzieciom na dosięgnięcie do kurków? I, co istotniejsze, czy możliwe jest łatwe regulowanie temperatury wody? Musisz odnaleźć kompromis, który zadowoli każdego z lokatorów, ponieważ zbyt niska umywalka zapewne nabawi dorosłych bólu pleców. Równie istotne jest to, jak prosta w utrzymaniu czyszczeniu jest armatura łazienkowa, na którą się zdecydujesz. Szybko będziesz przeklinać efektowne i eleganckie baterie oraz ceramikę, które ciężko doczyścić, przez co ostatecznie wygląda ona nieestetycznie.

Spójna całość 

Wybierając baterię łazienkową, musisz zwrócić uwagę, żeby tworzyła spójną całość razem z ceramiką. Armatura łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także powinna wpływać korzystnie na wystrój łazienki. Dopasowana ceramika i bateria to gwarancja harmonijnego oraz przejrzystego wnętrza. Nie oznacza to, że musisz porównywać do siebie wszystkie modele w sklepie budowlanym. Często o wiele wygodniejsze i korzystniejsze cenowo są zakupy w sklepach internetowych. Łatwiej będzie Ci dokonać przemyślanego zakupu, kiedy będziesz mógł porównać różne baterie, umywalki i wanny – a wyboru dokonasz na spokojnie w komforcie swoich czterech ścian. 

Przydatne gadżety 

Producenci armatury prześcigają się w pomysłach na ułatwienie codziennego korzystania z łazienki. Ciekawe rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie baterii to:

  • perlator – to nakręcane na kran sitko, które napowietrza wodę, a dzięki temu pozwala na spore oszczędności, 
  • wyciągany natrysk – szczególnie potrzebny, kiedy chcesz napełnić miskę czy inny pojemnik, który nie mieści się w umywalce, 
  • baterie termostatyczne – posiadają dwa pokrętła, jedno z nich reguluje strumień wody, a drugie temperaturę, szczególnie przydatne w domach z małymi dziećmi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*