Tkaniny i dekoracje

Czym kierować się w wyborze dekoracji ściennych?

Czym kierować się w wyborze dekoracji ściennych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracje ścienne nadają wnętrzom prawdziwego charakteru – obrazują Twój gust i poczucie estetyki. Mogą sprawić, że pomieszczenia staną się lustrzanym odbiciem Twoich artystycznych aspiracji, warto jednak kierować się określonymi zasadami podczas dobierania dodatków. W ten sposób efekt, który uzyskasz, na pewno będzie zadowalający.

Po pierwsze: wybierz estetykę

Poczucie gustu jest indywidualne dla każdego człowieka, dlatego tak ważne jest, aby nie podążać bezrefleksyjnie za trendami, ale wybierać dekoracje w taki sposób, by podobały Ci się przez lata. Stawiając na własny styl zyskujesz pewność, że wnętrza oddadzą Twoje poczucie estetyki i zyskają szansę na stanie się dla Ciebie prawdziwym domem. Jeśli chodzi o stylistykę wybieranych przez Ciebie dekoracji, możliwości jest naprawdę wiele. Możesz zdecydować się na futurystyczne samoloty obrazy, loftowe, proste ozdoby wykonane z żeliwa, zwiewne dekoracje boho, pejzaże w pobielanych ramach w estetyce wiejskiej i wiele, wiele innych. Najważniejsze będzie zachowanie spójności: ponieważ to właśnie współgranie ze sobą całej aranżacji sprawi, że Twoje wnętrze wyda się pełną, doskonałą kompozycją.

Po drugie: zachowaj umiar

Dekoracje pełnią w pomieszczeniach rolę dodatków. Z tego powodu nie powinieneś dopuścić do zbyt dużej ilości ozdób – w przeciwnym wypadku z pewnością wywołasz efekt „zagracenia”. Umiar w aranżacji jest tak samo ważny jak jej spójność, dlatego dobrze jest przemyśleć ostateczną kompozycję zanim zaczniesz kupować ozdoby. Żeby zapewnić sobie odpowiednio duży wybór, koniecznie zapoznaj się z ofertą wielu sklepów zajmujących się sprzedawaniem dekoracji i poznaj przynajmniej kilka stylów, które mogą Cię zainteresować. Jeśli nie jesteś pewien swoich wyborów, zawsze możesz zdecydować się na przykład na obrazy drukowane na płótnie zamiast oryginalnych dzieł – w ten sposób przekonasz się, czy dana kompozycja jest dla Ciebie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Po trzecie: nie bój się zmian

Zmiany są najbardziej naturalną konsekwencją kształtowania się gustu. Jeśli w trakcie projektowania aranżacji wnętrz coś przestaje Ci się podobać – nie wahaj się tego zmienić. Zwłaszcza, jeśli pierwszy raz podejmujesz się urządzania swojego domu lub mieszkania. Pamiętaj też, że Twoje poczucie stylu może zmieniać się już po urządzeniu wnętrz i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie wahaj się nanosić poprawek lub wymieniać elementów dekoracji, jeśli uznasz, że coś nie pasuje już do Twojej wizji. Odwiedzaj strony takie jak: https://www.arttor.pl/, na których znajdziesz nie tylko szereg inspiracji, ale również opcję wykonania dla Ciebie personalizowanych ozdób.

Fot. Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*