Tanie urządzanie

Mieszkanie w stylu skandynawskim – inspiracje

Mieszkanie w stylu skandynawskim – inspiracje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl skandynawski we wnętrzach od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, co jest sercem tego stylu i znajdź inspirację dla przytulnych aranżacji. 

Światło

Styl skandynawski wyróżnia prostota, surowość i jasna kolorystyka połączona z pastelowymi elementami. Dużą rolę we wnętrzu odgrywa światło, dlatego warto zadbać o to, żeby pomieszczenie wyglądało na przestronne i jasne. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na odsłonięte okna, świetnym rozwiązaniem mogą być delikatne płócienne, półprzezroczyste rolety lub drewniane żaluzje. Aby stworzyć przytulną atmosferę warto zainwestować także w różnego rodzaju lampy i świece. Dodatkowe oświetlenie punktowe pozwoli wykreować komfortowy nastrój, zwłaszcza w dni, gdy pogoda za oknem nie sprzyja wychodzeniu na zewnątrz. 

Biel i ciepłe odcienie

Mieszkanie inspirowane skandynawskim stylem życia nie jest zagracone, krzykliwe ani męczące dla bodźców. W ogólnej kolorystyce dominuje biel, chociaż nie musi to być jedyny wybór. We wnętrzu warto wykorzystać paletę ciepłych odcieni, które dobrze komponują się z drewnem. Jeśli chodzi o kolory akcentujące, to świetnie sprawdzają się subtelne, stonowane odcienie zielonego, brązowego, niebieskiego czy fioletowego. Warto włączyć do aranżacji także wybrane kontrastujące dodatki w kolorze czarnym, szarym lub ciemnobrązowym.  

Funkcjonalna przestrzeń i minimalizm

Styl skandynawski świetnie sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i domach, ponieważ w jego założeniach są zawarte ergonomia i funkcjonalizm. Wnętrze skandynawskie często jest minimalistyczne i podkreśla prostotę formy. Wykreowana przestrzeń powinna pozytywnie wpływać na samopoczucie i być użyteczna dla domowników. Nie oznacza to jednak, że wnętrze skandynawskie musi być ascetyczne i chłodne. Dzięki częściowej minimalizacji przedmiotów możliwe jest otaczanie się tylko rzeczami, które są naprawdę niezbędne, dobrej jakości i sprawiają radość. Jeśli masz wiele ubrań i dodatków, warto ukryć je w pojemnej szafie lub garderobie. Na stronie: https://www.komandor.pl/ znajdziesz różne meble na wymiar o spersonalizowanym charakterze.

Naturalne drewno

W stylu skandynawskim duże znaczenie ma wykorzystanie naturalnych, ekologicznych materiałów, takich jak len, bawełna czy drewno sosnowe, klonowe bądź brzozowe. Tworzywa pochodzenia naturalnego ocieplają estetykę wnętrza i sprawiają, że dom jest harmonijny oraz przytulny. Jeśli chodzi o wyposażenie, to polecane są meble o miękkich liniach i łagodnych formach, które wyglądają lekko we wnętrzu.

Akcenty dopełniające wystrój

Jeśli chcesz dodać do wnętrza wzory, np. subtelne kwiatowe czy geometryczne elementy, to warto zainwestować w ciekawy dywan czy poszewki na poduszki.

Fot.: Diane Wuttke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*