MebleWyposażenie

Jak umeblować kawalerkę?

Jak umeblować kawalerkę?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Urządzenie mieszkania potrafi być samo w sobie ciężkim zadaniem, a co dopiero, kiedy nasz dom składa się z jednego pokoju i łazienki. Podpowiadamy, jak umeblować kawalerkę, żeby nie zwariować.

Od czego zacząć?

Odpowiedź jest prosta: od sporządzenia planu. Zawsze, ale to zawsze przed zabraniem się do umeblowywania powinno się najpierw przygotować ogólną koncepcję całego wystroju. Pamiętaj, by poprawnie zmierzyć wszystkie ściany i odległości między meblami. Nie chcesz skończyć z nowym regałem, który jest o 3 cm za długi nie w tym miejscu, co trzeba.

Podział przestrzeni

Aby oddzielić sypialnię od kuchni, użyj parawanu lub otwartego regału na książki. Szczególnie popularnym wyborem jest ikeowy Kallax, który dzięki swym wymiarom i stabilności świetnie się nadaje jako przedziałka do pokoju z dodatkowym miejscem do przechowywania książek.

Wybierz składane łóżko

Zawsze zachęcamy, by przy organizowaniu przestrzeni mieć na uwadze wykorzystywanie danego nam wolnego miejsca w pełni. Ta zasada sprawdzi się szczególnie w przypadku kawalerek, które nie cechują się dużą przestrzennością.

Łóżka często zajmują za wielki kawałek powierzchni w stosunku do reszty domu. Potrafi być to utrapieniem, zwłaszcza gdy musimy poświęcić dla nich inne przestrzenie jak strefa relaksu lub osobny kącik do pracy. Warto więc zawsze przy zakupie łóżka priorytetyzować takie modele, które są wielofunkcyjne, czyli nadają się do spania oraz do siedzenia. Najlepszym przykładem będą meble tapicerowane Meblar, w których asortymencie znajdują się rozkładane sofy i wersalki.

Co z kuchnią?

Kuchnia w kawalerce powinna się komponować z naszą sypialnią. Nie mamy więc za dużego pola do popisu przy jej urządzaniu, gdyż reszta domu wyznacza generalną estetykę. Staraj się utrzymać całe mieszkanie w tym samym stylu lub, jeśli jest to z jakiegoś powodu niemożliwe, przynajmniej kieruj się jedną, określoną wcześniej paletą barw.

Aby zyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy, wybierz meble kuchenne, które ci na to pozwolą. Dotyczy to wszelkiego rodzaju szafek z wieloma przegródkami, wieszaków na naczynia, stołów z wbudowanymi szufladkami. Dzięki temu, że schowasz wszystkie niepotrzebny graty przed wzrokiem innych, twoje mieszkanie będzie wydawało się większe i uporządkowane.

Brakuje mi na coś miejsca! Co teraz?

Twój plan mieszkania jest skończony i dopiero teraz do ciebie doszło, że biurko kompletnie wyskoczyła ci z głowy? Gorzej: tak czy siak nie potrafisz za nic zaaranżować swojej kawalerki tak, żeby zmieścić w niej dodatkowy mebel? Nie panikuj. Jest wiele rodzajów mebli, które możesz wykorzystać w więcej niż jeden sposób. Jeśli wybierzesz wystarczająco szeroki stół jadalniany, z łatwością możesz w dowolnej chwili wykorzystać go jako biurko do pracy. Dostawienie go dłuższym brzegiem do szafki kuchennej pozwoli ci również na korzystanie z jego powierzchni podczas gotowania jako dodatkowej lady.

Zawsze możesz również wyposażyć się w łóżko piętrowe lub zaplanować budowę antresoli, co pozwoli ci na przeznaczenie dotychczas sypialnianej przestrzeni na coś innego.

Jaki materiał? Drewno!

Kiedy starasz się umeblować mieszkanie jak najniższym kosztem, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Pod warunkiem, że nie starasz się o wystrój domu w stylu mid-century lub industrial, plastikowe krzesła w jadalni będą traciły sztucznością. Dlatego wystrzegaj się mebli z tworzywa sztucznego.

Drewno to klasyczny wybór przy urządzaniu mieszkania. Nawet najtańszy świerk może prezentować się lepiej niż plastik lub nieumiejętnie wykorzystany metal. Oczywiście, chcemy za niską cenę otrzymać dobrej jakości produkt, dlatego nasza redakcja poleca meble drewniane Meblar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*