Tkaniny i dekoracje

Poduszki z ziarnami na zdrowy sen – dlaczego warto je mieć?

Poduszki z ziarnami na zdrowy sen – dlaczego warto je mieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zdrowy i dobry jakościowo sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu ludzkiego. Aby jednak zdrowo się spało, trzeba mieć nie tylko komfortowy materac, ale też wygodną i odpowiednio dobraną poduszkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z poduszki z ziarnami, która jest coraz częściej rekomendowana przez fizjoterapeutów czy ortopedów. Czym się wyróżniają takie poduszki i dlaczego warto na nich spać?

Jak powstają poduszki z ziarnami?

Poduszki z ziarnami zwane są też poduszkami z naturalnym wypełnieniem, ponieważ właśnie takie jest ich wnętrze. Napełnia się je różnego rodzaju surowcami pochodzenia roślinnego – głównie jest to łuska gryki, gorczyca, siemię lniane czy pestka wiśni. Można jednak też spotkać poduszki wypełnione na przykład lawendą, rumiankiem czy nawet bursztynem pochodzącym z rejonów Morza Bałtyckiego. Dostępne są także poduszki z ziarnami mieszanymi albo z wkładem ziołowo-ziarnistym.

Poduszka z ziarnami a zdrowy sen

Aby sen był rzeczywiście zdrowy i pozwalał na prawdziwy wypoczynek, ciało musi być dobrze ustawione do spania. Mowa również o takiej wygodzie, która zapewnia głowie i szyi prawidłowe ułożenie przez całą noc. Głównie w tym celu są tworzone właśnie poduszki z ziarnami, które doskonale podtrzymują głowę i okolice karku. Poduszki takie łatwo dopasowują się do indywidualnego kształtu ciała i mogą nieść ogromną ulgę dla osób skarżących się na dolegliwości reumatyczne i bóle kręgosłupa, szczególnie przy odcinku szyjnym.

Co więcej, poduszki wypełnione różnymi ziarnami zapewniają zdrowy sen również dzięki innym cennym właściwościom. Zależnie od konkretnego wkładu, mogą łagodzić stres, wyciszać i uspokajać. Pomagają też w przypadku stanów depresyjnych, działają kojąco i odprężająco. Poduszki z pestkami wiśni przykładowo łagodzą kolki, bóle menstruacyjne czy stłuczenia i urazy. Z kolei tym wypełnionym bursztynem, przypisuje się właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne czy poprawiające stan dróg oddechowych.

Jaką poduszkę z ziarnami wybrać?

Poduszkę należy dobierać do swoich indywidualnych potrzeb, by spanie było możliwie najbardziej komfortowe. Zdrowy sen zapewnią poduszki dobrze dopasowane zarówno rozmiarem, jak i wkładem. W dodatku najlepszej jakości poduszki powinny być powlekane poszewką z czystej bawełny. Takie rozwiązanie, w połączeniu z wkładem gryczanym, będzie idealne dla alergików. Gryka nie pochłania wilgoci i pomaga w regulacji temperatury podczas spania, by głowa nie uległa przegrzaniu. Warto też wybrać poduszkę z dodatkiem lawendy, która między innymi koi i łagodzi zmysły. Aby jednak poduszki z ziarnami służyły przez długi czas i rzeczywiście niosły dla ciała ukojenie, warto kupować modele wykonane z najlepszym jakościowo wkładem. Takie zaś można znaleźć na przykład w sklepie https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/, który oferuje poduszki wypełniane ekologicznym surowcem, pochodzącym z lokalnych upraw.

Fot.: ika dam/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*