Tanie urządzanie

6 pomysłów na wykorzystanie pudełek po butach

6 pomysłów na wykorzystanie pudełek po butach
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Kochasz kupować buty, a puste pudełka składujesz po kątach, by zbierały kurz? Jeśli nie chcesz ich wyrzucać, możesz zrobić z nich coś pożytecznego – i to na 6 sposobów. Zaciekawiony?

W każdym domu podczas gruntownych porządków znajdziesz wiele niepotrzebnych przedmiotów. I w każdym domu część z nich stanowić będą puste pudełka po butach, które kiedyś odłożyłeś do szafy, “bo kiedyś się przydadzą”. I tak właśnie jest – można stworzyć z nich przydatne elementy wystroju wnętrz lub ciekawe gadżety, które będą służyć Tobie i domownikom.

Papier, taśma, prezent!

Zdarzyło Ci się kiedyś pakować przedmiot o nieregularnych kształtach w papier prezentowy? Pluszaki, miękkie ubrania, elementy geometryczne o ostrych kątach, piłki… Zazwyczaj trudne do zapakowania w papier prezenty wręcza się w torebkach prezentowych. Jednak jeśli w Twoim domu jest pod dostatkiem pudełek po butach, możesz je wykorzystać – a Twoje prezenty będą wyglądać niesamowicie elegancko. 

Wystarczy, że zarówno pudełko, jak i jego pokrywkę obkleisz wybranym papierem prezentowym z pomocą taśmy dwustronnej. Dla lepszego efektu gotowy podarunek możesz przewiązać wstążką – utrzyma ona pokrywkę w miejscu i doda eleganckiego charakteru opakowaniu. 

Organizer na biurko

Długopisy i ołówki leżą rozrzucone na Twoim biurku i nigdy nie możesz znaleźć ich, kiedy są najbardziej potrzebne? Pożegnaj się z tym problemem! W dłuższych bokach dolnej części pudełka po butach wytnij symetryczne trójkątne dziury – podstawa trójkąta ma znajdować się na górnym brzegu, a jego czubek sięgać do dna. Mają się one znaleźć dokładnie w połowie boku pudełka. Następnie “złam” dno kartonu tak, aby linia zgięcie przebiegało od jednego do drugiego czubka trójkąta, tworząc dwa oddzielne pojemniki. 

Możesz oczywiście udekorować swój organizer, aby przykryć firmowe loga lub kolory kartonu. Wystarczy, że pomalujesz go kryjącą farbą lub obkleisz papierem prezentowym. Pamiętaj, by skleić go na dole dwustronną taśmą – dzięki temu nie będzie on “rozchodzić się” w dwie strony. 

Schowek na leki 

Jeśli w Twoim domu znajduje się specjalna szuflada lub półka przeznaczona na składowanie lekarstw, na pewno prędzej czy później powstanie w niej kompletny chaos. Rozsypane plastry, wylewające się krople do oczu i syropy na kaszel przemieszane z tymi na dolegliwości żołądkowe. Jeśli tak to wygląda u Ciebie w domu, czas to zmienić. 

Pudełko po butach może służyć za wygodny organizer na leki do szuflady – z pokrywki zrobisz przegródki, które możesz wsadzić do środka i opisać kategoriami leków. A jeśli składujesz leki na półce, poukładaj pudełka jedno na drugim, oznaczając je nazwami leków, które znajdziesz w środku. 

Projektor 

Ten sposób wykorzystania pudełka po butach spodoba się zwłaszcza twoim pociechom. Z pomocą taśmy klejącej, kawałka drucika oraz szkła powiększającego możesz wyczarować urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się filmowymi przeżyciami niczym w prawdziwym kinie!

W krótszym boku pudełka po butach odrysuj kształt szkła powiększającego. Wytnij otwór, w którym umieścisz lupę, a następnie zamocuj ją z użyciem taśmy klejącej. W środku pudełka przymocuj wygięty drucik (może to być część wieszaka na ubrania), który stanowić będzie podpórkę na telefon. Zasada działania jest prosta – zamykasz pudełko, włączasz film lub zdjęcia na smartfonie. W ciemnym pomieszczeniu wiązka światła z wyświetlacza przechodzi przez szkło powiększające. Na pustej ścianie wyświetli się wtedy obraz. 

Pudełko na biżuterię

Jeśli ciągle gubisz pierścionki, a naszyjniki leżą luzem na toaletce lub stoliku nocnym, wykorzystaj jedno z niepotrzebnych pudełek po butach na stworzenie eleganckiego organizera na biżuterię. Wystarczy, że z zewnątrz obkleisz je papierem prezentowym dopasowanym do aranżacji Twojej sypialni, a wnętrze podzielisz przegródką z kartonu. Środek może być wyłożony ciasno przylegającymi do siebie rolkami materiału lub kawałkiem gąbki z otworami – dzięki temu Twoje pierścionki i kolczyki (czyli biżuteria najłatwiejsza do zgubienia) będą bezpieczne. 

Organizer na kable

Plączące się na podłodze kable zbierające kurz i włosy to nocny koszmar każdego wnętrzarskiego perfekcjonisty. Z odrobiną pomysłowości, zmysłu estetycznego oraz pustym pudełkiem po butach, możesz zażegnać ten problem raz na zawsze. 

W oklejonym materiałem lub papierem pudełku po butach wycinamy jedną dziurkę na krótszym boku. Do środka wkładamy przedłużkę z kilkoma gniazdami, a kabel przewlekamy przez wykonany wcześniej otwór. W dłuższym boku pudełka wykonujemy ilość otworów adekwatną do ilości gniazd. Podpisujemy je jako np. ładowarka od laptopa, ładowarka do telefonu, kabel od lampy itd., a następnie przewlekamy przez nie kable odpowiadające opisom. Dzięki temu nigdy już nie będziesz musiał rozplątywać kabli ani testować, które wejście pasuje do urządzenia, które aktualnie trzymasz w dłoni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*