Wyposażenie

Wybieramy drzwi do domu

Wybieramy drzwi do domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie drzwi? Dowiedz się, które kryteria mają największe znaczenie. 

Jak wybrać drzwi, które będą służyły przez lata, cieszyły estetyką, ale również funkcjonalnością? Weź pod uwagę następujące aspekty: 

Przeznaczenie

Przede wszystkim należy dobrać rodzaj drzwi do ich przeznaczenia. Drzwi zewnętrzne możemy podzielić na drzwi do mieszkania oraz do domu – wspomniane modele będą charakteryzowały się różną odpornością na warunki atmosferyczne. Dużą rolę przy zakupie drzwi odgrywają m.in.: parametry izolacyjne, klasa antywłamaniowa/ współczynnik RC oraz typ konstrukcji. Drzwi wejściowe z solidnym systemem antywłamaniowym zminimalizują ryzyko ich sforsowania oraz zapewnią poczucie większego bezpieczeństwa. Wiele osób wybierając drzwi do domu jednorodzinnego, decyduje się na nowoczesne modele z naświetlem, które rzadko są stosowane w mieszkaniach. Kupując drzwi z przeszkleniem, należy upewnić się, że jest ono pancerne, dzięki czemu jego zbicie przez włamywacza będzie niemożliwe. 

W przypadku drzwi wewnętrznych dużo większe znaczenie ma aspekt estetyczny. Drzwi powinny zostać dopasowane do aranżacji oraz parametrów pomieszczenia. W przypadku pokoi o niewielkim metrażu świetnym rozwiązaniem mogą być również drzwi składane lub przesuwne, które zajmują mniej przestrzeni.

Materiał i wytrzymałość

Drzwi zewnętrzne wykonane są zwykle z drewna, stali, PVC, aluminium czy włókna szklanego. Grube, solidne drzwi frontowe stanowią zabezpieczenie lokum, zapobiegają uciekaniu ciepła oraz izolują przed hałasem z zewnątrz, zapewniając w ten sposób ciszę i większą prywatność. Warto zadbać również o zakup specjalnych wzmocnień i zbrojeń, które uniemożliwiają włamywaczowi wyważenie drzwi czy wyjęcie ich z zawiasów. 

Współczynnik przenikania ciepła

Obok wzmocnienia czy izolacji akustycznej warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który w opisie różnych modeli zwykle oznaczany jest symbolem „U”. Im mniejszy współczynnik przenikania ciepła, tym lepsza izolacja drzwi. Warto zwrócić uwagę na ten parametr wobec rosnących cen ogrzewania. Na stronie: https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/ znajdziesz szeroki wybór wytrzymałych drzwi frontowych, które zapewnią bezpieczeństwo Twojej rodzinie i – dzięki eleganckiemu wzornictwu  – podkreślą indywidualny charakter każdego domu. 

Fot.: PhotoMIX-Company/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*