Tanie urządzanie

Urządzanie pierwszego domu – porady

Urządzanie pierwszego domu – porady
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka do własnego domu niesie ze sobą szereg zmian, zwłaszcza, jeśli do tej pory mieszkałeś w wynajmowanym mieszkaniu. Jak każda przeprowadzka, również ta wiąże się ze zmianą otoczenia, projektowaniem nowej aranżacji wnętrz i gruntownymi porządkami w posiadanych rzeczach. Jest jednak coś naprawdę wyjątkowego w posiadania domu i ta perspektywa może okazać się znacząca dla całego procesu przeprowadzkowego.

W jakiej okolicy będziesz teraz mieszkać?

Przeprowadzka z mieszkania do domu bardzo często wiąże się z przełomową zmianą otoczenia. Z centrum miasta przenosisz się na zaciszne tereny podmiejskie, do niewielkiej miejscowości lub na wieś. Mieszkając w wynajmowanym apartamencie bardzo często musisz ograniczać ilość posiadanych rzeczy i mądrze zaplanować ich rozmieszczenie w mieszkaniu. Z drugiej strony nie potrzebujesz martwić się robieniem zakupów na tydzień, bo kilka minut od domu masz supermarket i lokalne sklepy spożywcze. W pobliżu znajdziesz też drogerię, aptekę, pętle komunikacyjne i miejsca rozrywki. W nowym otoczeniu może tego zabraknąć – wszechobecne samochody i środki komunikacji miejskiej zastąpi cisza, szczekanie psów i świergot ptaków. Spokojne, małomiasteczkowe tereny mają jednak również swoje wady, szczególnie dla alergików. Na wsiach i w małych miejscowościach zazwyczaj jest więcej roślin, a co za tym idzie – pyłków. Duża powierzchnia domu jest z kolei idealnym miejscem na zbieranie się kurzu i roztoczy. Jeśli chcesz cieszyć się spokojnym snem i swobodnym oddechem, najlepiej zainwestuj w oczyszczacz powietrza, który pomoże Ci zaaklimatyzować się w nowym domu. Najnowsze modele oczyszczaczy znajdziesz na stronie https://mediasklep24.pl/153-oczyszczacze-powietrza-dla-astmatykow.

Wykorzystaj przestrzeń w nowym domu

Nowy dom zazwyczaj wiąże się ze zwiększeniem metrażu, a to sprzyja wykonaniu wymarzonych aranżacji oraz nabyciu przedmiotów, które zawsze chciałeś mieć, ale na które brakowało miejsca w Twoim dotychczasowym mieszkaniu. Jeśli jesteś na etapie projektowania ostatecznego wyglądu pomieszczeń w Twoim nowym domu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność poszczególnych pokoi. Żeby maksymalnie wykorzystać potencjał nowego miejsca zamieszkania, możesz skorzystać z projektów przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Przykładem wykorzystania prac specjalistów są oryginalne łazienki i kuchnie na wymiar Poznań. Zaaranżowane w ten sposób pomieszczenia charakteryzują się maksymalnym wykorzystaniem dostępnego miejsca, dostosowaniem przestrzeni do Twoich potrzeb praktycznych i estetycznych, a także wysoką funkcjonalnością. 

Zadbaj o stałe elementy

Wiele rzeczy w domu da się zmienić. Znudzi Ci się kolor ścian albo tapety, które wybrałeś? Bez problemu zastąpisz je czymś nowym. Z czasem Twój gust ulegnie zmianie i ulubione meble staną się znienawidzonymi? Wymienisz je samodzielnie lub z pomocą architekta wnętrz. Tym, co pozostanie z Tobą przez lata jest wykończenie domu, podłogi, drzwi i okna. Tych elementów nie wymienia się tak często i z tego powodu warto zadbać o jakościowe materiały, z których zostaną wykonane, a także uniwersalny charakter. Na stronie https://inspiro.online/ znajdziesz wiele inspiracji, które mogą pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Fot.: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*