Oświetlenie

Tanie oświetlenie ogrodowe – jakie wybrać?

Tanie oświetlenie ogrodowe – jakie wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie to istotna część każdej aranżacji, również tej ogrodowej. Jaki rodzaj oświetlenia ogrodowego wybrać, by nie zbankrutować, a przy okazji zyskać romantyczną atmosferę? 

Rodzajów ogrodowego oświetlenia jest wiele. Cechują się one innym źródłem światła, inną wytrzymałością na warunki pogodowe i oczywiście innymi stylami, w których zostały wykończone. Wielu osobom jednak zależy głównie na tym, by wyróżniała je również niska cena. Jaki rodzaj oświetlenia wybrać, by połączyć estetykę z niskimi kosztami?

Latarnie

Spodobają się zwłaszcza miłośnikom vintage i retro. Latarnie na nóżkach, o obłych kształtach, dekoracyjnych wygięciach i ozdobione ornamentami, to zdecydowanie ciekawy sposób na wzbogacenie ogrodu o estetyczne dodatki. Takie latarnie wyglądają dobrze nawet w dzień! Są zasilane żarówkami, a więc trzeba liczyć się z kosztami prądu.

Jeśli wolisz bardziej tradycyjne rozwiązania, wybierz przenośne latarnie – rattanowe, drewniane, szklane – w których źródłem światła są po prostu świece. Nie dość, że jest to wygodne – możesz w każdym momencie przenieść latarnię w inne miejsce – to koszty użytkowania są nikłe. A jak romantycznie! 

Girlandy 

Światełka łączone w ozdobne girlandy to instagramowy hit sypialni w stylu scandi boho. Nie oznacza to jednak, że nie mogą rozświetlić również Twojego ogrodu. Girlandy mają to do siebie, że dają mnóstwo światła – nawet małe żaróweczki w dużej ilości rozświetlą taras lub balkon. Do tego są po prostu estetyczne i dostępne na rynku w dużej ilości rodzajów i inspirowane wieloma stylami. Możesz dopasować je do aranżacji minimalistycznych (same żarówki na kablu, bez kloszy) lub bardziej przytulnych, jak boho (drobne lampioniki).

Lampy solarne 

Wbijane lampy solarne to absolutny hit każdego ogrodu. Posiadają one mini baterię słoneczną, która przez dzień zbiera energię, a następnie oddaje ją żarówce, która jasno świeci przez całą noc. Nie trzeba ich podłączać do instalacji elektrycznej, nie trzeba martwić się potencjalnym zagrożeniem pożarowym – wystarczy co jakiś czas wymienić przepalone żarówki. Sam ich montaż również jest banalnie prosty – wystarczy wbić je szpicem w ziemię w wybranym miejscu. Lampy solarne, zwłaszcza te malutkie, wprowadzają w ogrody magiczną atmosferę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*