Oświetlenie

Wybieramy oświetlenie do sypialni

Wybieramy oświetlenie do sypialni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sypialnia to pomieszczenie, w którym bez dwóch zdań powinna panować romantyczna, przytulna atmosfera. Żeby o nią zadbać, warto oczywiście budować zdrową relację, ale pomocna może okazać się również odpowiednia aranżacja, a przede wszystkim zadbanie o oświetlenie. Wbrew pozorom, ten mały czynnik potrafi zmienić naprawdę wiele!

Światło górne – oświetlenie podstawowe

W każdym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu znajduje się jedna lub kilka lamp sufitowych, które służą za oświetlenie główne. W sypialni to rozwiązanie również zda egzamin – zwłaszcza, jeżeli mieszkasz w niewielkim metrażu i pomieszczenie musi pełnić kilka funkcji na raz (na przykład jednocześnie sypialni i gabinetu). Jednakże, nawet w „zwykłej” sypialni oświetlenie górne może być przydatne – na przykład podczas ubierania się i szykowania na wieczorną imprezę, czytania w łóżku (rozproszone światło zapewnia mniejsze zmęczenie oczom) czy sprzątania. Na stronie: https://kolory-swiatla.pl/rodzaj/lampy-wiszace znajdziesz szzeroką ofertę lamp wiszących i z łatwością dobierzesz model do swojej aranżacji. Na tym jednak nie koniec!

Kinkiety, czyli oświetlenie boczne

Poza lampą wiszącą, w sypialni obowiązkowo powinny znaleźć się kinkiety lub inne oświetlenie boczne. Ich zadaniem jest dostarczanie umiarkowanej ilości światła i pozostawianie pokoju w półmroku. Tego typu oświetlenie z pewnością pomoże Ci w budowaniu romantycznej atmosfery, kiedy będzie Ci na tym zależało. Półmrok sprawia, że krawędzie mebli wydają się delikatniejsze, cienie są nieco dłuższe, a Ty możesz poczuć się bardziej komfortowo, nie będąc „wystawionym na świecznik”. Zaletą kinkietów jest również to, że mogą być prawdziwą ozdobą pokoju i wypełniać niezagospodarowaną przestrzeń na pustych ścianach. Jeżeli jednak nie przypadła Ci do gustu taka forma lamp, możesz postawić na inne oświetlenie boczne – na przykład panele ledowe. Ich działanie i efekt, który osiągniesz, będą bardzo podobne, więc jeśli taki pomysł bardziej odpowiada Twojej estetyce – podążaj za swoim gustem!

Lampka na etażerkę

Ostatnim typem oświetlenia, które przyda się w sypialni, jest lampka na etażerkę. Takie niewielkie, niemal punktowe światło, będzie wyjątkowo użyteczne, jeśli dzielisz sypialnię z partnerem. Lampka pozwoli Ci na kontynuowanie wieczornych rytuałów i nie będzie przeszkadzać osobie, która pragnie już pójść spać. Przy lampce ustawionej na etażerce możesz czytać, przeglądać telefon czy nawet pracować na komputerze. Istotne jest, aby pamiętać, że korzystanie z urządzeń z ekranami, mimo podświetlenia tych ostatnich, jest znacznie bezpieczniejsze dla oczu, jeśli w pomieszczeniu znajduje się dodatkowe źródło światła. Lampka na etażerkę może również – podobnie jak kinkiety – stanowić dodatkową ozdobę pokoju ze względu na swój kształt lub wykończenie.

zdj. główne: Rita Chou/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*