RemontŚciany i podłogi

Ściany akustyczne jako sposób na zwiększenie komfortu pracy w biurze

Ściany akustyczne jako sposób na zwiększenie komfortu pracy w biurze
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Praca w biurze, w którym znajduje się większa liczba pracowników, może stwarzać pewne problemy, wynikające z dobiegających z każdej strony dźwięków. Rozmowy, w szczególności telefoniczne oraz inny hałas, generowany przez osoby znajdujące się w pobliżu, jest źródłem dyskomfortu. Długotrwałe przebywanie w hałasie wpływa na zmęczenie organizmu, które z kolei rzutuje na spadek wydajności pracy. Istnieje jednak rozwiązanie, które sprawi, że nawet w najmniejszym biurze możliwe jest stworzenie komfortowej przestrzeni do wykonywania obowiązków służbowych w absolutnej ciszy.

Czym są i w jakim celu stosuje się ściany akustyczne?

Pod pojęciem ścian akustycznych rozumiemy rozbudowane systemy mobilne, pozwalające odizolować od siebie poszczególne części pomieszczenia. Zdecydowana większość rozwiązań dostępnych na rynku to systemy dwuszybowe, gwarantujące wysoki poziom izolacji akustycznej. Dużą zaletą szklanych szyb jest efekt wizualny oraz pełna przepustowość światła. Głównym celem stosowania ścian akustycznych w biurze jest podział pomieszczenia na mniejsze “boxy” oraz zapewnienie cichej, spokojnej atmosfery, w której praca nie będzie uciążliwością.

Ściany akustyczne jako metoda na redukcje hałasów w biurze.

Ze względu na wysokie właściwości izolacji dźwiękowej, ściany akustyczne stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku lokali biurowych, w których na stosunkowo niewielkim metrażu pracuje duża liczba ludzi. Z jednej strony systemy szklanych, mobilnych ścian akustycznych stanowią estetyczny podział pomieszczenia biurowego na mniejsze przestrzenie idealne do pracy. Z drugiej pozwalają izolować hałas, płynący z rozmów czy pracy urządzeń, takich jak komputer, drukarka, czy też fax.

Jakie ściany akustyczne wybrać do przestrzeni biurowej?

Wybór odpowiedniego systemu mobilnych, szklanych ścian akustycznych to ważna decyzja z punktu widzenia komfortu pracy w biurze. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, do których zaliczamy między innymi systemy, które prezentowane są pod adresem https://optimalpoland.pl/sciany-akustyczne/, oferowane przez firmę OPTIMAL Poland. Decydując się na konkretny system ścian akustycznych, warto rozważyć indywidualne potrzeby biura, dostosowując produkt pod kątem poziomu izolacji akustycznej, czy pożądanego efektu wizualnego. Bogata oferta rozwiązań sprawia, że z pewnością każdy znajdzie system ścian dla siebie. Zakup szklanych izolacji to inwestycja na przyszłość, która z pewnością przełoży się na zwiększenie komfortu pracowników i co za tym idzie, wzrost produktywności podczas każdego dnia pracy.

Fot.: Daria Pimkina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*