Tanie i kreatywne sposoby na przechowywanie dokumentów

Porządek w dokumentach to podstawa. Jeśli nie chcesz więcej szukać w stosie dokumentów ważnego pisma, poznaj sposoby na ich kreatywne przechowywanie. 

Tradycyjne metody przechowywania dokumentów

Niektóre osoby przechowują dokumenty na blacie biurka lub w przegródkach specjalnie przygotowanej szafy. Jest to jakiś sposób, ale ciężko utrzymać wtedy porządek. Oto kilka propozycji na przechowywanie dokumentów: 

  • segregatory – popularny i stosowany także w biurach sposób na przechowywanie dokumentów. Warto wybierać modele, które mają liczne przegrody. Łatwo wtedy podzielić dokumenty na poszczególne kategorie. Na ich grzbiecie można opisać rodzaje druków, które znajdują się w danym segregatorze;
  • teczki – chyba najprostszym sposobem przechowywania i ochrony dokumentów, jest zamykanie ich w teczkach. Można rozróżniać je po opisach, a także po kolorach;
  • skoroszyty – na rynku dostępne są różne rodzaje skoroszytów, dzięki którym przechowamy dokumenty. 

Archiwizacja cyfrowa

Pamiętajmy, że chociaż często jesteśmy zobowiązani do przechowywania papierowych wersji dokumentów, to ich skany lub zdjęcia warto archiwizować i umieszczać na przenośnym dysku lub jeszcze lepiej – zapisywać je w chmurze.

Tagi:
Lubi rzeczy z ciekawą przeszłością – nic dziwnego, bo z wykształcenia jest historykiem. W ogrodzie i wnętrzu chętnie widzi materiały już wcześniej wykorzystane. Uwielbia otaczać się zielenią – odpoczywa pracując w ogrodzie lub z książką. Ostatnio bardzo zainteresował go styl loftowy.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz