Materiały budowlaneRemont

Pożyczka na remont – czy to się opłaca?

Pożyczka na remont – czy to się opłaca?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszty usług i materiałów budowlanych rosną. Większość ekip ma zlecenia na kilka miesięcy do przodu. Czy warto decydować się na remont, jeśli nie dysponujemy odpowiednim budżetem? Czy pożyczka na remont w drugim kwartale 2021 r. jeszcze się opłaca, czy też lepiej wstrzymać się z inwestycją?

Decydujący czynnik – czas

Kredyt gotówkowy a hipoteczny – czym się różnią? Przede wszystkim kredyt gotówkowy udzielany jest na  maksymalnie 10 lat i do określonej kwoty. Zwykle jest to 50 lub 60 tys. w zależności od wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy i jego zarobków.

W przypadku pożyczki gotówkowej na remont nie musimy poświęcać tyle czasu na dopełnienie formalności co w przypadku kredytu hipotecznego. Trzeba też brać pod uwagę to, że wypłata w transzach kredytu hipotecznego na remont musi uwzględniać wzrost cen materiałów budowlanych, a to bywa trudne do przewidzenia.

Pożyczka na remont może być tutaj bardziej elastyczna, choć jest znacznie droższa, jeśli chodzi o oprocentowanie.

Kredyt hipoteczny na remont – tak, ale złożony w odpowiednim czasie

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na remont mieszkania. Musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ formalności trwają dość długo. W zamian możemy jednak zwiększyć wartość hipoteki – bank weźmie pod uwagę ostateczny koszt mieszkania, co przełoży się na lepsze warunki.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*