Materiały budowlane

Lista przydatnych akcesoriów do drzwi

Lista przydatnych akcesoriów do drzwi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi wcale nie muszą być proste i nudne – dzięki ciekawym akcesoriom możesz sprawić, że staną się one jeszcze bardziej funkcjonalne oraz estetyczne. Podpowiadamy, jakie akcesoria warto wybrać.

Ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek pomieszczenie czy budynek bez drzwi. Są one podstawowym elementem wyposażenia. Jednak, czy oznacza to, że same w sobie też muszą być podstawowe? Niekoniecznie! Poznaj najbardziej przydatne akcesoria do drzwi, które możesz zamontować w swoim domu.

Uszczelki

Niezwykle przydatnym akcesorium do drzwi są uszczelki. Podnoszą one znacznie komfort w trakcie chłodniejszych pór roku, ponieważ pozwalają na skuteczniejsze zapobieganie przedostawaniu się chłodu i wilgoci z zewnątrz. Dzięki uszczelkom zminimalizujesz więc ryzyko zbytnich strat ciepła oraz unikniesz problemu powstawania pleśni i grzybów osiadających na powierzchniach ścian i sufitów. Dodatkowym atutem tego akcesorium jest fakt, że chroni ono także przed hałasami z zewnątrz, co znacznie poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu. Najpopularniejsze są obecnie samoprzylepne uszczelki gumowe, chociaż coraz częściej wybierane są też specjalne uszczelki szczotkowe, stosowane w przypadku drzwi zewnętrznych i garażowych. Do uszczelniania drzwi w domu mogą służyć także szczotki przeciwkurzowe, świetnie ograniczające trzaskanie. Pamiętaj także o tym, aby profil uszczelki był dopasowany do konstrukcji skrzydła oraz wielkość szczeliny, którą produkt ma za zadanie wypełnić.

Samozamykacze

Niezwykle wygodnym i ciekawym rozwiązaniem, które poprawi komfort korzystania z drzwi, są także samozamykacze. Jest to akcesorium, które sprawdzi się zarówno w domach oraz mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach biurowych. Dzięki samozamykaczowi drzwi zamkną się od razu za wchodzącą osobą, minimalizując straty ciepła i obniżając tym samym koszty ogrzewania. Wybierając ten element, warto kierować się przede wszystkim wagą, wymiarami oraz materiałem wykonania drzwi, ponieważ akcesoria na przykład do drzwi drewnianych i szklanych cechują się różnymi właściwościami. Wybierając element przeznaczony do skrzydła wykonanego z innego materiału, możesz je uszkodzić.

Tapicerka do drzwi

Jeśli Twoje drzwi wymagają błyskawicznej renowacji, a nie chcesz ich całkowicie wymieniać, to świetnym akcesorium będzie tapicerka do drzwi. Takie tapicerki mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych, które stanowią wizytówkę każdego domu lub mieszkania. Ponadto skrzydło pokryte tapicerką, oprócz walorów estetycznych, ma także wiele zalet.  Dzięki tapicerce drzwi zyskują bowiem dodatkową warstwę termoizolacyjną oraz akustyczną, która tłumi więcej dźwięków niż dotychczas. Korzyść z zastosowania tapicerki drzwiowej to także łatwe utrzymanie tak wykończonych drzwi w czystości – najczęściej do ich pielęgnacji wystarczająca jest lekko wilgotna ściereczka. Warto jednak zwrócić uwagę na materiał, który wybierzesz. Najlepsze są tapicerki wykonane z połączenia skaju i pianki poliuretanowej. Ich największym plusem jest łatwość w montażu, do którego w tym przypadku wystarczą gwoździe montażowe, pinezki tapicerskie oraz taśma maskująca dopasowana do koloru warstwy wykończeniowej.

Zdjęcie główne: Philipp Berndt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*