Tanie urządzanie

Niedrogie, ale praktyczne akcesoria łazienkowe

Niedrogie, ale praktyczne akcesoria łazienkowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria łazienkowe to sprytny sposób na wyróżnienie się i pokazanie swojego stylu oraz upodobań. Są praktyczne i funkcjonalne, ale mogą też być ładne i osobiste. Pokazują Twój charakter i Twoją wrażliwość Oprócz podstawowych mydeł i szamponów, jakie akcesoria warto kupić?

Szare akcenty

Kolor szary jest nieco konserwatywny i skromny. Oznacza to, że jesteś dojrzały i wyrafinowany, więc świetnie nadaje się do toalety, z której korzystają goście. Dozownik do mydła zapobiegnie zabrudzeniu powierzchni w łazience. A taki z akcentami ze stali nierdzewnej uwydatni Twój styl i wystrój.

Kubek zmniejsza “zniewagę” stawiania dłoni pod bieżącą wodą i jest niezbędny w pokojach gościnnych. Dlaczego? Ponieważ wielu gości przyniesie szczoteczkę do zębów, ale niewielu przyniesie kubek i mogą się wstydzić pożyczyć jedną z Twojej kuchni. 

Oczywiście nie można zapomnieć o takich akcesoriach, jak szczotki do WC. Każdy z elementów przyczyni się do uzupełnienia i wzbogacenia Twojej aranżacji.

Domowe spa

Kiedy jesteś w spa, prawdopodobnie nie zwracasz uwagi na swoje otoczenie. Jesteś najpewniej zbyt zajęty relaksem i zabiegami. Możesz przenieść to spa do domu, po prostu dodając stosowne akcesoria łazienkowe.

W zestawie rodem ze spa zastosuj ciepłe, żółte kolory, aby zwiększyć komfort i zachować pogodę ducha. Zdobądź złuszczające gąbki, fantazyjne rękawiczki kąpielowe, puszyste flanele i szczotki do skóry. Użyj małych, misternych szklanych pojemników, aby dodać luksusu do swojej łazienki, nawet jeśli są wypełnione tanimi produktami do codziennej pielęgnacji.

Gąbki do kąpieli

Kiedy trafisz do działku “łazienka” w supermarkecie lub w innym sklepie, prawdopodobnie przyciągną Cię jasne kolory i puszyste przedmioty. Mogą to być rękawice do z puszystymi fałdami i uroczymi ozdobami. Ale jeśli chcesz zdjąć martwy naskórek, kup naturalną luffę.

Są wykonane z roślin, więc są przyjazne dla środowiska i ulegają biodegradacji. Alternatywnie możesz kupić twardą gąbkę. Kup produkt z fantazyjnym wykończeniem, jeśli nie chcesz, aby był zbyt spartański. Możesz włożyć go do tkaniny frotte i zszyć klapkę na dłoń, dzięki czemu będzie łatwiejsza w użyciu, gdy jest mokra, pieniąca się i śliska. Klapka jest szczególnie pomocna w przypadku trudno dostępnych części pleców.

Akcesoria ceramiczne

Niektórzy ludzie lubią jasne, wesołe kolory. Inni wolą coś prostego, czystego i minimalistycznego. Do tego dochodzą też ciemne odcienie, skromne kształty itp.

Cermaiczny zestaw akcesoriów łazienkowych należy do kategorii „proste i minimalistyczne”. Są delikatne, białe i czyste – szklany wazon, szklanka ze spodkiem i ceramiczny dozownik mydła. Jeśli chcesz delikatnego dotyku, możesz dodać serwetkę lub kulkę z wikliny do celów dekoracyjnych.

Styl rustykalny

Jeśli wolisz bardziej rustykalne podejście, możesz kupić drewniane (lub drewnopodobne) akcesoria łazienkowe. Mogą być pokryte drewnianymi elementami lub możesz użyć szkła i plastiku z drewnianymi nadrukami. Możesz nawet robić na drutach pokrowce na ubrania kąpielowe.

Elementy mogą być brązowe lub beżowe. Ten zestaw akcesoriów jest idealny do domku z bali, prysznica na zewnątrz lub dowolnego domu z drewna. Cała łazienka nie musi być drewniana – wystarczy dopasować akcesoria do drewnianych listew przypodłogowych, skrzynek, ram lustrzanych lub pokrytego boazerią dachu.

Regały

Przechowywanie jest formą praktycznej dekoracji łazienki. Zwykle za lustrem znajduje się szafka lub może jakieś szuflady pod zlewem. Być może w kabinie prysznicowej masz nawet wpuszczane półki z płytek. Ale może Twoja mała łazienka ma ograniczoną przestrzeń i niewiele opcji przechowywania.

W takim przypadku dobrym wyborem będzie półka z drabiną. Biały utrzymuje higienę i czyni powiększenie optycznie większym. Jest to otwarta półka, więc umożliwia swobodną cyrkulację wilgotnego powietrza. Zmniejsza to potencjalne szkody spowodowane wilgocią. „Drabina” umożliwia również dostęp do wyższych części pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*