MebleWyposażenie

Meble biurowe Katowice: krzesła obrotowe kluczem do komfortowej pracy w biurze

Meble biurowe Katowice: krzesła obrotowe kluczem do komfortowej pracy w biurze
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Krzesła obrotowe do odpowiedni zakup do każdego biura. Dzięki nim praca przy biurku staje się zdecydowanie bardziej komfortowa. Specjalista z salonu mebli biurowych z Katowic radzi, żeby wybierać krzesła obrotowe renomowanych firm. Są one bowiem zaprojektowane z dbałością o każdy detal. Na jakie cechy krzesła obrotowego należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Krzesła obrotowe a ergonomia

Starannie zaprojektowane krzesła obrotowe np https://nonameoffice.pl/krzesla-i-fotele-biurowe/  pozwalają nam poprawić ergonomię pracy biurowej. Pracownik korzystający z obrotowego krzesła nie musi z niego wstawać za każdym razem gdy chce się obrócić w stronę współpracowników lub dostać do szafy znajdującej się półtora metra od niego. Pracownicy określają krzesła obrotowe jako bardzo wygodne. Praca na nich jest zdecydowanie mniej męcząca. Dla niektórych osób możliwość lekkiego obracania się na krześle może być bardzo relaksująca.

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach: jakie cechy powinno mieć idealne krzesło obrotowe

Krzesło obrotowe przeznaczone do pracy w biurze powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jest to niezwykle ważne, gdyż mebel tej jest eksploatowany znacznie bardziej intensywnie niż krzesła jakie mamy w domach.

Najbezpieczniej jest kupować krzesła obrotowe od renomowanych producentów mebli biurowych. Dają nam oni gwarancję, że ich meble są zaprojektowane w zgodzie z zasadami ergonomii, a przed wypuszczeniem na rynek zostały wielokrotnie przetestowane.

Kupując krzesło obrotowe do biura powinniśmy zwrócić uwagę na jego kółka. Idealnie byłoby, gdyby były wykonane z gumy czy kauczuku. Jeżeli mamy drewnianą podłogę, unikajmy krzeseł z plastikowymi kółeczkami – mogą ją bowiem porysować.

Pamiętajmy, że krzesło obrotowe ma nam służyć o każdej porze roku. Nawet jeżeli podobają się nam masywne krzesła z ekologicznej skóry, zastanówmy się jak będziemy się czuli korzystając z nich wiele godzin latem (prawdopodobnie po pracy będziemy bardzo spoceni). Lepszym wyborem wydają się krzesła obrotowe z oparciem wykonanym z przewiewnej i solidnej siatki. Krzesło obrotowe musi posiadać regulację wysokości.

Estetyka krzeseł obrotowych

Specjalista z salonu mebli biurowych radzi, żeby podczas zakupu krzeseł obrotowych najpierw patrzeć na ergonomię, a dopiero później na design. Na szczęście obecnie wybór tego typu mebli jest tak duży, że każdy ma szansę znaleźć model, który będzie idealnie pasował do jego biura.

Pamiętajmy, że krzesło obrotowe będzie się dobrze prezentowało jedynie wówczas, gdy będzie czyste. Z tego względu warto jest wybierać meble wykonane z łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Serwis sprzątający prawdopodobnie nie będzie miał czasu na codzienne czyszczenie krzeseł.

Ile zapłacić za krzesło obrotowe?

Ceny krzeseł obrotowych do biura są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Oczywiście nikt nie każe nam kupować najmodniejszych, designerskich krzeseł, jednocześnie pamiętajmy, że na tego typu meblach nie powinno się nadmiernie oszczędzać.

Jeżeli nasze fundusze są mocno ograniczone, lepszym wyborem wydaje się zakup używanych krzeseł obrotowych od renomowanych producentów niż nowych krzeseł z supermarketu.

Wypróbujmy krzesło obrotowe przed zakupem

Kupując krzesło obrotowe warto dokładnie obejrzeć je i przetestować w sklepie stacjonarnym. Oczywiście zamawiając krzesła przez internet zawsze możemy je odesłać, jednak to wiąże się ze stratą czasu i znacznymi kosztami. Za odwiedzeniem stacjonarnego salonu mebli biurowych przemawia też fakt, że pracują w nich wykwalifikowani sprzedawcy, którzy chętnie udzielą nam fachowych porad.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*