Tanie urządzanie

Mieszkanie na wynajem – pomysły na aranżację

Mieszkanie na wynajem – pomysły na aranżację
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Współcześnie coraz więcej osób inwestuje w nieruchomości. Wynajmowanie mieszkania wydaje się doskonałym sposobem na pewny, regularny dochód. Zanim jednak znajdziemy pierwszych najemców, musimy umeblować mieszkanie. Pamiętajmy, że im lepiej prezentuje się nasz lokal, tym większe są szanse na jego wynajęcie za atrakcyjną cenę. 

Projektowanie wnętrz Kraków: jakie powinno być idealne mieszkanie na wynajem?

Mieszkanie na wynajem powinno być w największym stopniu dostosowane do potrzeb osób, które będą w nim mieszkać. Zanim przystąpimy do kupowania mebli i malowania ścian, koniecznie zadajmy sobie pytanie do kogo jest skierowane nasze ogłoszenie. Projektant wnętrz z Krakowa (https://mist.com.pl/)zauważa, że zupełnie inaczej będzie wyglądało mieszkanie dla pracującego singla, inaczej dla rodziny z trójką dzieci. W każdym jednak przypadku mieszkanie powinno być funkcjonalne i przytulne.

Stawiajmy na dobrej jakości materiały

Choć wielu właścicieli nie chce inwestować dużych sum w mieszkanie na wynajem i kupuje najtańsze materiały, takie podejście w dłuższej perspektywie czasu okazuje się błędne. Jeżeli kupimy słabej jakości podłogi, okna i sprzęt, musimy liczyć się z koniecznością ich naprawy lub nawet wymiany, co generuje bardzo duże koszty.

Warto jest wybierać takie materiały, które będą trudne do zniszczenia dla potencjalnych najemców (pamiętajmy, że to właściciel jest odpowiedzialny za ewentualne naprawy w mieszkaniu). Równocześnie należy pamiętać, że solidne nie zawsze oznacza najdroższe. Jeżeli nie chcemy inwestować w drogie podłogi wykonane z dębowych desek lub egzotycznego drewna, możemy kupić eleganckie, dobrej jakości panele. Zamiast drogiego kamienia możemy zainwestować w równie solidny beton.

Mieszkanie na wynajem w stylu minimalistycznym

Zdaniem projektanta wnętrz z Krakowa najlepszym stylem w przypadku mieszkania na wynajem jest minimalizm. Warto jest wyposażyć lokal we wszystko co niezbędne, a jednocześnie unikać przedmiotów, które mogłyby go zagracać. Minimalistyczne mieszkanie daje najemcy duże możliwości aranżacyjne – w zależności od swoich upodobań może on nie zmieniać nic lub wstawić nowe meble i dekoracje.

Zdarza się, że najemcy posiadają swoje własne meble i sprzęty. W przypadku minimalistycznego mieszkania mogą bez większych problemów przywieźć je ze sobą.

Więcej zdjęć tutaj 

Mieszkanie, które robi dobre wrażenie

Jeżeli chcemy dostać za nasze mieszkanie atrakcyjną stawkę, powinniśmy zadbać, żeby robiło ono bardzo dobre wrażenie na wynajmujących. Żeby lokal wydawał się przytulny nie potrzeba ogromnych nakładów finansowych, gdyż „diabeł tkwi w szczegółach”. Przy aranżacji zwróćmy szczególną uwagę na okna, gdyż to między innymi one mają duży wpływ jak prezentuje się dane lokum. Mamy wiele możliwości. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać możemy zamontować na oknach drewniane żaluzje i atrakcyjne zasłony. Równie efektownie prezentują się rolety rzymskie. Jeśli zależy nam na mieszkaniu nowoczesnym – użyjmy rolet w kolorach pasujących do całości wystroju.

Warto zainwestować w efektowne poduszki na krzesła, narzuty na łóżka, lustra, obrazy, dywany.

Ogromny wpływ na to jak postrzegane jest mieszkanie ma oświetlenie. Projektanci wnętrz radzą, żeby unikać oświetlenia o chłodnym zabarwieniu. Jest ono nie tylko męczące dla naszych oczu, ale sprawia też, że lokal wygląda mniej atrakcyjnie. Z takiego mieszkania ma się ochotę jak najszybciej wyjść. Dodatkowo chłodne światło eksponuje wszystkie ewentualne mankamenty lokalu. Zamiast tego zainwestujmy w żarówki dające ciepłe, żółte światło. Pamiętajmy, że w mieszkaniu powinno znajdować się więcej niż jedno źródło światła.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*