UrządzeniaWyposażenie

Kącik kinowy w domu – w jakie urządzenia zainwestować?

Kącik kinowy w domu – w jakie urządzenia zainwestować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kino to rozrywka, która często otwiera widzów na świat, inne kultury czy zwyczaje. Dzięki Hollywood każdy na świecie wie, jak wyglądają amerykańskie licea oraz jak randkuje się w USA. Jakość oraz wrażenia, jakie zapewnia kino, są zupełnie inne niż to, co przeżywa się oglądając filmy na laptopie. Nie musisz jednak kupować biletu i opuszczać domu, żeby cieszyć się doświadczeniem kinowym. Zobacz, jakie urządzenia warto kupić do swojego domu, żeby urządzić w nim kącik kinowy.   

Projektor i ekran   

W kinie najważniejszym elementem jest obraz. Duży ekran, na którym wyświetla się film w najwyższej jakości to podstawa, bez której nie mógłby odbyć się żaden seans. Nie musisz wcale kupować do swojego domu telewizora o przekątnej 8090 cali za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dobry projektor oraz składany ekran w zupełności wystarczą. Jeśli wolisz mieć możliwość wyświetlania filmów na stałe, bez konieczności wyjmowania i rozkładania ekranu, jego funkcję doskonale spełni także pomalowana na biało ściana. Kąt, pod jakim zawiśnie projektor oraz to, gdzie będzie umiejscowiony mają bardzo duże znaczenie dla jakości obrazu. Aby projekcja nie była zbyt rozmyta i zniekształcona, trzeba zawiesić rzutnik w określonej (zazwyczaj przez producenta) odległości od powierzchni, na jaką będzie padał wyświetlony obraz. 

Zestaw kina domowego   

Już sama nazwa wskazuje, że jest to sprzęt, którego nie może zabraknąć w domowym kąciku kinowym. W warstwie audialnej filmu często dzieje się tyle samo, jeśli nie więcej, niż w części wizualnej. Dlatego jakość dźwięku podczas oglądania filmów jest tak istotna. Odpowiednie nagłośnienie oraz głębia i dynamika dźwięku grają ogromną rolę w odbiorze każdego filmu. Zestaw kina domowego zapewnia najlepsze możliwości, jeśli chodzi o jakość i mnogość kanałów dźwięku. Dzięki temu można stworzyć naprawdę niesamowite efekty audio, w tym trójwymiarowy dźwięk, który przyczynia się do pogłębienia immersji podczas seansu. Kina domowego możesz używać nie tylko do oglądania filmów, dobra jakość dźwięku to ogromny plus również podczas słuchania transmisji i zapisów z koncertów, a nawet podczas zwykłego oglądania telewizji. 

Rolety okienne    

Jeśli chcesz korzystać z rzutnika w swoim domowym kinie, musisz zadbać o odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia, w którym odbywa się seans. Światło sprawia, że wiązka z projektora rozmywa się i jest bardzo słabo widoczna na ekranie, dlatego bardzo ważne jest, żeby skutecznie zablokować dostęp światła do kącika kinowego. Najlepiej do tego celu sprawdzą się rolety zewnętrzne, które są całkowicie kryjące i po zablokowaniu zupełnie nie przepuszczają światła. Lite, nieprzezroczyste rolety wewnętrzne również zdadzą egzamin, chociaż nie dadzą całkowitej ciemności, jaka jest najlepsza do seansów na projektorze. Rolety dzień-noc, zasłony czy żaluzje będą w większym lub mniejszym stopniu blokować dostęp światła do pomieszczenia, jednak w tej sytuacji zdecydowanie sprawdzą się najgorzej. 

O tym, żeby posiadać w domu własne, prywatne kino, marzy chyba każdy kinoman. Oglądanie filmów na trzymanym na kolanach laptopie to zupełnie nie to samo, co senans na dużym ekranie z doskonałym nagłośnieniem i w wygodnym fotelu. Jeżeli doceniasz jakość oraz doświadczenia, jakie zapewnia kino i profesjonalny seans filmowy, kącik kinowy w domu to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Zdj. główne: Clay Banks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*