UrządzeniaWyposażenie

Płyty indukcyjne do zabudowy – co warto wiedzieć?

Płyty indukcyjne do zabudowy – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz urządzenie nowo zakupionego mieszkania, a może czeka cię remont i całkowita wymiana dotychczasowego wyposażenia? Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu jest kuchnia i to właśnie jej powinieneś poświęcić najwięcej uwagi. Decydując się na zmianę dotychczasowej kuchenki, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, jak coraz bardziej popularne płyty indukcyjne. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru i jak zabrać się do zakupu. 

  • Płyta indukcyjna – wszystko, co warto wiedzieć
  • Rodzaje płyt indukcyjnych Gorenje – produkty w najlepszych cenach 
  • Jak dobrać garnki na płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna – wszystko, co warto wiedzieć

Dbałość o najwyższej jakości sprzęty w wyposażeniu kuchennym jest niezwykle istotna. Pozwala to nie tylko na zapewnienie wysokiego komfortu podczas gotowania, ale również daje gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. Jednym z elementów, którego nie możesz pominąć, jest płyta indukcyjna. 

Płyta indukcyjna Gorenje to sprzęt AGD, który sprawdzi się w każdej kuchni. Dostępny w dwóch kolorach czarnym i białym pozwala na dopasowanie urządzenia do stylu pomieszczenia oraz dominującej kolorystyki. Aranżując kuchnię wykorzystałeś nawiązanie do klasycznego stylu i jasnych mebli? W takim przypadku doskonałym wyborem będzie biała płyta, która nie będzie się odznaczać. Czarny kolor doskonale będzie się prezentować razem z nowoczesnymi meblami w macie i połysku. Płyty indukcyjne Gorenje charakteryzuje ceramiczne wykończenie, dzięki któremu sprzęt jest trwały i odporny na działanie wysokich temperatur, wody, tłuszczu oraz wielu uszkodzeń mechanicznych. Co więcej, wybrane modele mają opcję poszerzonego pola, co oznacza, że płyta samodzielnie wybiera powierzchnię grzania dobraną wprost proporcjonalnie do wielkości ustawionego garnka lub patelni. Takie rozwiązanie może pozwolić na wprowadzenie sporych oszczędności poprzez mniejsze zużycie energii podczas gotowania. 

Rodzaje płyt indukcyjnych Gorenje – produkty w najlepszych cenach 

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele płyt indukcyjnych.  Poszczególne modele możesz dopasować pod względem wspomnianej kolorystyki, wymiaru, wbudowanych funkcji i możliwości umieszczenia jej bezpośrednio na blacie lub wpuszczenia w blat roboczy.

Wybierz płytę, która ułatwi ci codzienne gotowanie. Wiele z modeli ma wbudowany minutnik oraz mechanizm wykorzystujący sygnał dźwiękowy, którego ton oraz głośność możesz dopasować do swoich potrzeb. Możesz uwierzyć, że gotowanie, smażenie i przyrządzanie ulubionych dań jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przyjemne. Jeżeli tylko będziesz chciał zmienić wcześniej zaprogramowane ustawienia zrobisz to w zaledwie kilka sekund.

Jak dobrać garnki na płytę indukcyjną?

Zastanawiasz się, jak dobrać garnki na płytę indukcyjną? O ile w przypadku tradycyjnych kuchenek zasilanych gazem lub płyt żeliwnych możesz wykorzystać dowolny garnek w celu przyrządzenia posiłku, to przy płytach indukcyjnych muszą być one specjalnie dobrane. Istotne jest tutaj dno naczynia. Musi być ono dość grube, wytrzymałe oraz płaskie, co pozwoli na równomierne rozprowadzanie ciepła. Co więcej, garnki na indukcję muszą być wykonane z tworzywa zawierającego ferromagnetyk, który odpowiedzialny jest produkcję ciepła poprzez oddziaływanie pola magnetycznego.

Zapoznaj się z szerokim asortymentem proponowanym przez firmę Gorenje oraz modelem do zabudowy, który zawiera możliwość personalizacji ustawień dostępnym na: https://www.neonet.pl/plyty-do-zabudowy/gorenje-it643bcsc7.html.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*