Materiały budowlaneRemont

Jak zaoszczędzić pieniądze na remont? Sprytne sposoby!

Jak zaoszczędzić pieniądze na remont? Sprytne sposoby!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont to zazwyczaj wyzwanie logistyczne, finansowe i… psychiczne. Jednak jeśli starannie zaplanujesz odświeżenie domu, możesz pożegnać się ze stresem i nerwami. Nie tak łatwo jest jednak z odłożeniem pieniędzy. Czy są sprawdzone sposoby na oszczędzanie? 

Nie tak łatwo zaoszczędzić – jednak na pewno można próbować. Niektórzy stosują konwencjonalne metody, inni szukają nowatorskich sposobów na odłożenie pieniędzy. W tym artykule podpowiadamy, jak zaoszczędzić na remont i na remoncie!

Odkładaj systematycznie 

To chyba najbardziej tradycyjna metoda zbierania pieniędzy na dany cel. Możesz ustalić sobie, że co miesiąc odkładasz na konto oszczędnościowe określoną kwotę – nie musi być ona duża, np. 50 zł. W wielu bankach można ustawić przelewanie pieniędzy automatycznie. Jeśli często dysponujesz gotówką, załóż w domu słoik “na remont”. Ustalcie z domownikami, że np. ten, kto nie wywiąże się z obowiązków domowych, za karę musi dołożyć 10 zł do budżetu. Jeśli nie pomoże Wam to w zbieraniu pieniędzy, przynajmniej w domu będzie czysto!

Szukaj tańszych zamienników 

Kiedy masz już budżet startowy na remont, możesz zacząć planować, co właściwie chcesz zmienić i odświeżyć. Nie kupuj chaotycznie i bez przemyślenia! Lepiej najpierw iść rozejrzeć się w markecie budowlanym, wybrać niezbędne elementy, a następnie… poszukać ich w internecie. Być może czas oczekiwania na przesyłkę nieco opóźni remontowe działania, jednak w taki sposób jesteś w stanie zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. W końcu internetowe opiniarki i zestawienia na coś się przydadzą.

Zrób to sam! 

Ostatni sposób – zrób to sam. Bardzo duży odsetek budżetu remontowego idzie na opłacenie wynajętych specjalistów. Oczywiście, jeśli zamierzasz wymieniać rury kanalizacyjne lub bawić się z instalacją elektryczną, pozwól zrobić to fachowcom. Jednak prostsze działania wykończeniowe, jak np. położenie paneli, z pewnością możesz zrobić sam. Zdobędziesz nowe doświadczenia, którymi możesz pochwalić się przed znajomymi, a przy okazji zaoszczędzisz pieniądze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*