Tanie urządzanie

Jak za niewielkie pieniądze urządzić sypialnię?

Jak za niewielkie pieniądze urządzić sypialnię?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jest wiele rzeczy, które możesz mieć w sypialni, ale powinieneś zacząć od tego, czego faktycznie potrzebujesz. Próba pracy z wieloma różnymi przedmiotami może łatwo stać się bałaganem i ostatecznie możesz nie potrzebować ich wszystkich. Kieruj się minimalizmem.

Jest to szczególnie ważne w małych mieszkaniach, gdzie nie ma dużo dodatkowej przestrzeni — użycie mniejszej liczby elementów sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało i wydawało się dużo bardziej przestronne. Jeśli Twój pokój jest wyjątkowo mały, użyj wyższych komód i półek, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania, jednocześnie zajmując mniej miejsca i wydając mniej pieniędzy.

Pomyśl o funkcjach umeblowania

Najlepszym sposobem, aby mieć w sypialni tylko to, czego potrzebujesz, jest myślenie o tym, co zamierzasz robić. Jeśli masz zarys tego, jak będzie funkcjonowała Twoja sypialnia, co będziesz w niej robił, jakie niezbędne przedmioty chcesz tam trzymać, możesz ułatwić sobie Tym ogólne planowanie.

Jeśli oglądasz dużo telewizji w łóżku, znajdź odpowiedni układ mebli. Zaplanuj przejście z jednego miejsca do drugiego — nie chcesz, aby ścieżka między komodą a lustrem na przykład była zablokowana, gdy chcesz się upewnić, że ubrania na Tobie wyglądają dobrze.

Stwórz projekt

Łatwiej jest naszkicować różne aranżacje mebli niż przenosić meble po pokoju. Zaoszczędzi Ci to wielu błędów np. że coś będzie pasować, kiedy w istocie nie będzie pasować lub zarysowanie podłogi lub ścian podczas przesuwania komody po raz n-ty.

Zmierz przynajmniej swoje największe meble (łóżko, komodę, półki itp.), a także swój pokój, i następnie naszkicuj kilka różnych opcji. Jeśli nie jesteś wielkim artystą, wypróbuj aplikację lub symulator.

Zacznij od łóżka

W pewnym momencie musisz przenieść rzeczy z rysunku do rzeczywistego pomieszczenia. Ponieważ łóżko jest najważniejszą częścią sypialni, ustaw je w odpowiednim miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, najczęściej umieszczamy łóżko naprzeciw ściany bez okien lub naprzeciw drzwi. Potem dopełniamy całość elementami, takimi jak pościel satynowa lub poszewki na jaśki.

W małej sypialni to może nie zadziałać. Znajdź miejsce, które jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie, lecz po prostu upewnij się, że możesz otwierać i zamykać drzwi sypialni i szafy. Ponadto, chociaż umieszczenie łóżka pod oknami jest całkowicie w porządku z punktu widzenia projektu, możesz odczuwać nieprzyjemne przeciągi w zimie. Dodaj poduszki do spania, by dodać nieco przytulności.

Od dużych elementów po małe

Po znalezieniu najlepszego miejsca na łóżko, ustaw wszystko inne, zaczynając od największego mebla, a następnie przejdź do mniejszych. Zazwyczaj następna jest komoda, a za nią szafki nocne, biurko, półki, krzesła i cokolwiek innego, co możesz mieć. Generalnie stoliki będą obok łóżka, komoda na przeciwległej ścianie i biurko w rogu, ale to wszystko może się różnić – w zależności od upodobań i projektu.

Umieść dywan w odpowiednim miejscu 

Dywanik nadal jest kluczowym elementem aranżacji w sypialni. Pamiętaj, że rozmieszczenie dywanów w Twoim pomieszczeniu będzie zależeć od ostatecznego układu pokoju. Mniejsze dywany są zwykle umieszczane pod dwiema trzecimi łóżka, dzięki czemu tworzą wygodny obszar, po którym można deptać, gdy rano wstajesz z łóżka. 

Najpierw ustaw meble, które posiadasz

Nie kupuj nowych mebli, dopóki nie ułożysz elementów, które już masz. Powinno to być oczywiste, ale naprawdę łatwo jest kupić mnóstwo różnych rzeczy, lecz trudniej jest odpowiednio je potem zaaranżować. Ułóż to, co masz, a będziesz dokładnie wiedział, czego jeszcze potrzebujesz i gdzie chcesz to umieścić, jeśli wystarczy Ci miejsca.

Nie bój się eksperymentować

Istnieje wiele wskazówek dotyczących aranżacji sypialni, w tym niektóre wymienione w tym artykule. To tylko wytyczne i nie ma dobrych i złych sposobów. Po prostu zastanów się, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*