UrządzeniaWyposażenie

Jak nadać jadalni przytulny wystrój?

Jak nadać jadalni przytulny wystrój?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jadalnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu – to w końcu tutaj spożywamy posiłki z innymi domownikami oraz z naszymi gośćmi. Warto więc postarać się, aby to miejsce miało przytulny klimat. Podpowiadamy więc, jak urządzić jadalnię. 

Przytulna jadalnia klasycznym stylu – kolorystyka

W aranżacji wnętrz niezwykle ważna jest kolorystyka. Stanowi ona swego rodzaju podstawę oraz tło dla całości aranżacji. Jakie więc kolory wybrać do jadalni, jeśli chcesz cieszyć się przytulnym, domowym wystrojem w klasycznym stylu? Zawsze dobrym wyborem będą jasne i ciepłe barwy, na przykład różne odcienie bieli lub beżu. Genialnie sprawdzą się również kolory nawiązujące do natury, na przykład delikatne brązy oraz piaskowe odcienie. Aby nieco zrównoważyć te neutralne i naturalne kolory, możesz zdecydować się na jeden mocniejszy i bardziej intensywny akcent, lub postawić na ciemne wykończenie, na przykład wybierając ciemne drewno. 

Meble do jadalni – jak je wybrać?

W każdym wnętrzu, również w jadalni, ogromną rolę odgrywają meble. Jest to jeden z ważniejszych, jeśli nie najważniejszy element całej aranżacji. Wybierając meble idealne do Twojej przytulnej jadalni, zacznij oczywiście od stołu – w końcu to on gra w tym wnętrzu główne skrzypce. Zastanów się, jak duży musi być Twój stół, ilu domowników zasiada przy nim każdego dnia oraz ilu potencjalnych gości może zawitać do Twojej jadalni. Kiedy wybierzesz już stół, dopasuj do niego krzesła. Ważne jest, aby cały komplet był harmonijny. Same krzesła powinny być zaś przede wszystkim wygodne. Doskonale sprawdzą się modele z obiciem i miękką poduszką. Jeśli zaś chodzi o materiał, zarówno krzeseł, jak i stołu, to najlepiej sprawdzi się szlachetne drewno lite, a w szczególności dąb, orzech włoski, czereśnia lub kasztan.

Dekoracje i dodatki

Nie można zapomnieć także o ozdobach i akcesoriach do jadalni. Najważniejsze są z pewnością obrusy. Warto mieć ich kilka, na przykład obrusy codzienne i te od święta. Możesz także zdecydować się na obrusy tematyczne, które będą świetnym uzupełnieniem świątecznych aranżacji stołu.  Koniecznie wybierz także zasłony lub firany, czy też panele firanowe , które zapewnią większą prywatność oraz ochronią osoby zasiadające przy stole przed promieniami słońca. Jeśli szukasz ciekawych dekoracji okiennych do swojej jadalni, koniecznie odwiedź stronę https://www.tekstylialand.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*