Materiały budowlaneRemont

Czy warto projektować kuchnię w sklepach budowlanych?

Czy warto projektować kuchnię w sklepach budowlanych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projekt kuchni musi być przemyślany w najmniejszych szczegółach. Zabudowa kuchenna powinna być przestronna, funkcjonalna i ergonomiczna. Czy projektowanie w sklepach budowlanych się opłaca? 

Każda osoba w trakcie generalnego remontu domu staje w pewnym momencie przed pytaniem – stolarz, studio mebli czy projekt z marketu budowlanego? W tym artykule skupimy się na ostatniej opcji, przedstawiając jej zalety i wady.

Zalety 

W marketach budowlanych kupimy najtańsze zabudowy kuchenne. Zarówno te z ekspozycji (całe komplety mebli kuchennych tworzące spójną aranżację), jak i zaprojektowane specjalnie pod nasze gusta i potrzeby.

Zazwyczaj są to również meble wpisujące się w najnowsze trendy wnętrzarskie. W końcu, aby kusić klienta, wielkie markety budowlane muszą wpisywać się w popyt na rynku – najczęściej odnajdziesz więc kuchnie minimalistyczne i uniwersalne. Jeśli koniecznie szukasz czegoś modnego w dobrej cenie, market budowlany to miejsce dla Ciebie. 

Warto także pamiętać, że indywidualny, wstępny projekt kuchni możemy otrzymać w markecie już po parunastu minutach konsultacji. Jeśli zależy Ci na czasie, warto zebrać wymiary kuchni przed wycieczką do marketu – wystarczy je tylko wbić w odpowiedni program i voila! Twoja tania kuchnia od ręki.

Wady

Niestety zazwyczaj cena idzie w parze z jakością. Projekty kuchni z marketów budowlanych zakładają bowiem aranżowanie jej z użyciem elementów z materiałów nietrwałych i tanich – np. sklejka. Często po paru latach niektóre z nich należy wymieniać, gdyż pojawiły się uszkodzenia mechaniczne lub wilgoć zniszczyła niektóre elementy. 

Pamiętaj także, że studio mebli oraz stolarz mają bardziej indywidualne podejście do klienta. Nie zależy im na czasie aż tak, jak wielkim sieciówkom budowlanym, dlatego mogą więcej energii i kreatywności włożyć w projekt Twojej kuchni – oznacza to, że podczas jej aranżowania nie zaskoczą Cię żadne negatywne niespodzianki (zły metraż, niedocięty blat). 

I ostatnia sprawa – jeśli stawiasz na meble z duszą i unikatowość, omijaj szerokim łukiem markety budowlane. Są one odpowiednikiem odzieżowych sieciówek – jeśli tam kupujesz, jest duża szansa, że na ulicy spotkasz osobę ubraną dokładnie tak jak Ty. Nawet meble kuchenne robione są od szablonu i mogą powielać się z tymi, które zobaczysz u swoich znajomych i bliskich. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*