Praca w domu

Funkcjonalne i przytulne – czyli jak urządzić biuro?

Funkcjonalne i przytulne – czyli jak urządzić biuro?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Funkcjonalne i przytulne biuro sprzyja bardziej efektywnej pracy. O czym więc pamiętać przy urządzaniu biura, aby stwarzało komfortowe warunki pracy? Dowiedz się, jak zaaranżować biuro oraz o jakich elementach nie możesz zapomnieć.

Podstawa każdego biura – biurko

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego biura jest bez wątpienia biurko. Wybierając je, warto przede wszystkim zadbać, aby było ono nie tylko komfortowym, ale również ergonomicznym miejscem pracy. Jak to zrobić? Najlepszą propozycją będzie biurko z możliwością regulowania blatu. Dzięki niemu pracownik będzie mógł nie tylko siedzieć przy biurku, ale także wygodnie przy nim stanąć lub po prostu wyregulować wysokość blatu do swoich indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że praca siedząca ma niekorzystny wpływ na zdrowie pracownika i naraża go między innymi na ból pleców, zwyrodnienia kręgosłupa, czy dolegliwości stawowo-mięśniowe. Ergonomiczne biurko, zwłaszcza jeśli jest w parze z wygodnym krzesłem dopasowującym się do kształtu pleców, pozwala uniknąć tych problemów. Wygodne biurka oraz krzesła znajdziesz na stronie Multimy – wyposażenie do szkoły i biura

Mówiąc o biurku, warto również uwzględnić elementy wyposażenia, które pozwalają na zachowanie porządku. Uporządkowane i schludne miejsce pracy pozwala na większe skupienie, a co za tym idzie, lepsze efekty w pracy. Warto więc zaopatrzyć biuro w różnego rodzaju organizery, które będą świetnie sprawdzać się do przechowywania biurowych akcesoriów takich jak długopisy, spinacze, papierowa taśma klejąca, czy inne gadżety.

Elektronika do biura

W każdym biurze koniecznie musi znaleźć się również elektronika. Obecnie większość biur funkcjonuje dzięki nowoczesnym technologiom, dlatego też koniecznie zakup do swojego biura nowoczesny sprzęt. Konieczny będzie przede wszystkim zakup komputerów lub laptopów. Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem może okazać się również tablet. Mimo że urządzenie to niekoniecznie kojarzy się nam z pracą biurową, to jest ono niezwykle mobilne, co może genialnie sprawdzić się na przykład podczas pracy w podróży.


Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego biura jest także drukarka. Bez niej nie będziesz w stanie szybko i sprawnie wydrukować potrzebnych umów lub innych dokumentów. Jaką jednak drukarkę wybrać? Zależy to przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz sprzętu jedynie do drukowania dokumentów tekstowych, to w zupełności wystarczy Ci klasyczna drukarka atramentowa.

Jeśli jednak potrzebujesz także urządzenia do drukowania kolorowych grafik, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie drukarka laserowa. W wielu firmach, zwłaszcza tych z branży budowlanej lub technologicznej, przyda się również profesjonalny sprzęt do druku 3D. Świetnej jakości drukarki 3D znajdziesz między innymi na stronie internetowej aemca.pl.

Zdj. główne: Domenico Loia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*