Praca w domu

Wybieramy stolik do laptopa – pracuj w łóżku albo na sofie

Wybieramy stolik do laptopa – pracuj w łóżku albo na sofie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Stolik do laptopa to praktyczny gadżet, bez którego wiele osób nie wyobraża już sobie korzystania z komputera przenośnego. Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru nowego stolika pod laptopa?

Stolik do laptopa – dlaczego warto go mieć?

Dlaczego warto zainwestować w stolik do laptopa? Podstawka pod komputer mobilny to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią korzystać z tego urządzenia, siedząc wygodnie na kanapie lub w łóżku. Umieszczając komputer na specjalnym stoliku, chronimy sprzęt przed ewentualnym przegrzaniem, do jakiego mogłoby dojść od bezpośredniego kontaktu z tkaniną (np. kocem, kołdrą). Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że miękkie materiały wpływają negatywnie na wentylację laptopa, dlatego nie powinniśmy go kłaść na tego typu powierzchnie.

Ze względu na kompaktowe rozmiary możemy korzystać ze stolika w dowolnym miejscu, a nawet zabrać go ze sobą na wakacyjny wyjazd czy służbową delegację. Zaletą tego rozwiązania jest też niski koszt – przyzwoitej jakości stolik kupimy już za około 100 złotych.

Rodzaje stolików do laptopa – materiał wykonania

Ze względu na materiał produkcji wyróżniamy:

  • stoliki do laptopa z drewna – swoim wyglądem często przypominają tradycyjne stoliki śniadaniowe, często mają składane nóżki i wywietrznik,
  • stoliki do laptopa z tworzywa sztucznego – są tanie, lekkie i składane, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Droższe modele poza otworami do wentylacji mają również dodatkowe chłodzenie,
  • stoliki do laptopa metalowe – są stabilne, zwykle dużo cięższe od pozostałych wariantów. Często tego typu modele są wyposażone w kółka i mają regulację wysokości,
  • stoliki do laptopa szklane – prezentują się bardzo estetycznie, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Zwykle mają stalowe nogi i ramę, dzięki czemu są naprawdę stabilne.

Przeznaczenie i kształt stolika do laptopa 

Biorąc pod uwagę przeznaczenie i kształt stolika do laptopa mamy do wyboru stoliki poduszki (najczęściej o owalnym kształcie), prostokątne stoliki stacjonarne wyposażone w kółka do przesuwania lub też nie (dedykowane do korzystania na stojąco), czy stoliki przenośne z nóżkami zamiast kółek.

Co sprawdzi się najlepiej? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, musimy zastanowić się, jaki stolik będzie odpowiadał naszym codziennym potrzebom. Jeśli zwykle korzystamy z laptopa, będąc w łóżku – dobrym rozwiązaniem okaże się stolik poduszka lub wariant drewniany à la stolik śniadaniowy. Natomiast jeśli lubimy użytkować sprzęt komputerowy, siedząc na kanapie, oprócz stolika-poduszki może sprawdzić się stolik stacjonarny z kółkami.

Stolik do laptopa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chcąc cieszyć się z zakupu stolika do laptopa, warto upewnić się, czy interesujący nas model posiada system odprowadzania ciepła (czyli wywietrznik lub wentylator). Zwróćmy uwagę, czy stolik ma opcję składania, regulację wysokości i blatu. Komfort użytkowania stolika zwiększą udogodnienia takie jak podstawka pod kubek czy schowek, w którym będziemy mogli trzymać notes i długopisy lub ładowarkę. Osoby, które korzystają z myszy komputerowej, powinny sprawdzić, czy dany stolik posiada dodatkową powierzchnię na tego typu gadżet.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom kupicie wymarzony stolik do laptopa, który w 100% spełni swoją funkcję, służąc wam bezproblemowo przez długi czas.

Przeczytaj też: https://dreamyhouse.pl/praca-w-domu/jak-pracowac-w-domu-majac-dzieci-zdradzamy-patenty/

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*