MebleWyposażenie

Drewniane biurko – toaletka, miejsce pracy i inne zastosowania

Drewniane biurko – toaletka, miejsce pracy i inne zastosowania
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Biurko drewniane o ciekawym designie to coś znacznie więcej, niż typowy sprzęt biurowy, który pojawia się w domu, szkole czy właśnie w miejscu pracy. Mebel wysokiej jakości, stworzony z drewna, może równie dobrze stać w sypialni i pełnić inne role. Jakie? Podpowiadamy.

Dlaczego tak cenimy biurka z drewna?

Drewno jest przede wszystkim cennym surowcem do produkcji mebli, które mogą dzięki niemu być bardzo wytrzymałe i cieszyć się ponadprzeciętną estetyką. Charakterystyczne dla takich sprzętów jest to, że praktycznie przez cały czas są modne. Szczególnym uznaniem cieszą się meble wyprodukowane z drewna o szczególnych właściwościach fizycznych, estetycznych lub stanowiącego towar egzotyczny. Stąd też chyba bierze się powodzenie mebli pochodzących z XIX w., biurek i sekretarzyków kolonialnych. 

Biurko drewniane i wiele jego zastosowań

Kształt biurka, jego wymiary, występowanie przydatnych szuflad i dość obszernego blatu sprawiają, że może się stać meblem wielofunkcyjnym. Pierwszym skojarzeniem, jakie będziemy z nim mieć, będzie oczywiście przestrzeń do pracy. Nie tylko w taki sposób spożytkujemy jednak drewniane biurko.

Miejsce do pracy

Jakie zastosowania może mieć drewniane biurko? Przede wszystkim pozostaje miejscem do pracy. Współcześnie raczej nie poleca się tego, żeby zabierać ze sobą obowiązki zawodowe do sypialni, ale dawniej biurka ustawione w takiej przestrzeni były meblami, przy których czasem pisano przez wiele godzin. Również obecnie możemy sobie pozwolić na stworzenie takiej przestrzeni w sypialni z biurkiem w roli głównej. Tyle tylko, że tym razem pióro i kałamarz zostaną raczej zastąpione przez laptopa. Przyda się to zwłaszcza w mieszkaniach, w których brakuje zupełnie oddzielnego pomieszczenia, gdzie można urządzić sobie gabinet. 

Szafka nocna

Biurko drewniane można też przysunąć obok łóżka. Zyskujemy wówczas stylową szafkę nocną, która będzie piękna i funkcjonalna. Z powodzeniem możemy na nim postawić kubek z herbatą, telefon i drobiazgi, które przed udaniem się na spoczynek wyjmujemy z kieszeni. Dodatkowo zmieści się tutaj lampka nocna i ulubione książki, które czytamy przed snem.

Biurko drewniane jako toaletka

Wykorzystanie biurka drewnianego w roli toaletki z pewnością szczególnie ucieszy panie. Wyjątkowo przydatny może się tutaj okazać wygodny i duży blat, na którym bez problemu można rozstawić większą ilość kosmetyków. Po wykonaniu makijażu można je przy tym z powrotem schować do obszernych szuflad.

W przypadku, gdy chcemy wykorzystywać drewniane biurko w roli toaletki, powinniśmy zadbać o to, żeby zestawić je z pasującym do niego lustrem powieszonym na ścianie. Również tutaj warto, żeby ramy były drewniane i możliwie podobne do stylu, w jakim została zaprojektowana toaletka. 

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Można także wykorzystać blat drewnianego biurko i jego szuflady jako dodatkową i bardzo ozdobną przestrzeń do przechowywania cennych drobiazgów. Nie muszą to być zaraz przedmioty o dużej wartości finansowej. Zmieścimy tutaj także pamiątki; będzie to dla nich dobre miejsce, gdy niekoniecznie będziemy się nimi chcieli dzielić z innymi osobami, które odwiedzają mieszkanie.

Biurko – miejsce na zieleń w sypialni

Zdarza się jednak, że nie mamy wielu praktycznych zastosowań, w ramach których biurko mogłoby być dla nas przydatne. Wówczas blat może być dobrym miejscem, aby urządzić na nim wystawę okazałych roślin doniczkowych. Warto przy tym wybierać takie kwiaty, które oczyszczają powietrze, co jest bardzo ważne w sypialni. Koniecznie należy również uważać, żeby wilgoć z doniczek nie była destrukcyjna dla blatu.  

Biurko jako element ozdobny w sypialni

Można w końcu potraktować biurko drewniane jako czysto ozdobny element aranżacji sypialni. Choćby wtedy, gdy wnętrze urządzone jest w stylu kolonialnym, można postawić na to, że wraz z łóżkiem i komodą będzie się prezentować bardzo stylowo. Sam blat może być także przestrzenią dla ekspozycji drobiazgów i ozdób, które jeszcze bardziej podkreślą stylowy charakter wnętrza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*