Tanie urządzanie

Jak ustawić narożnik w małym pokoju?

Jak ustawić narożnik w małym pokoju?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Im mniejszy jest pokój, tym dokładniejszego projektu wymaga. Dla kanapy narożnikowej wciąż może znaleźć się w nim miejsce – zobacz, gdzie ją usytuować.

Jakie miejsce dla kanapy narożnikowej?

Aby nadać niewielkiemu pomieszczeniu wrażenie lekkości i przestronności, podczas meblowania należy pozostawić jego środek pusty. Meble oraz wszelkie większe dekoracje (w tym na przykład rośliny) powinny znaleźć się przy ścianie. Nie mogą jednak być ściśnięte jeden przy drugim, bo uzyskamy odwrotny efekt. Sam narożnik najlepiej byłoby umiejscowić w rogu, ale nie tuż obok pozostałych mebli. Unikajmy położenia tuż przy wejściu do pokoju, bo wizualnie zmniejsza pokój, a nawet sprawia wrażenie, że jest on zagracony. Najbardziej wskazane jest usytuowanie kanapy narożnikowej po przekątnej od drzwi.

Narożnik zaprojektowano z myślą o ustawieniu go w kącie pomieszczenia i właśnie tam prezentuje się najlepiej. Jeśli ma kształt kwadratu, można skorzystać z innej opcji – dłuższy bok niech przylega do ściany. Omawiane wyżej propozycje dotyczą kanap o kształcie litery L, te przypominające U mogłyby wyglądać ciężko i dodatkowo zabierać wolno miejsce. 

Dodatkowe wskazówki

W małym pokoju idealnie sprawdzi się kanapa narożnikowa z pojemnikiem na pościel. Jeśli nie planujemy wykorzystywać jej jako łóżka, możemy przechowywać w nim te przedmioty, których używamy rzadziej. Niektóre modele mają wbudowane w podłokietniki także szafki, półki albo nawet barki. Warto, aby narożnik miał niskie oparcie i niezbyt ciemny, pastelowy kolor. 

Do jasnych ścian warto dobrać kanapę o kilka tonów ciemniejszą. Jest to spory mebel, dlatego nawet takie drobne zabiegi nadadzą mu lekkości. Należy do nich również model na nóżkach. Przy nim można ustawić stolik kawowy ze szklanym blatem, a na tej samej lub przeciwnej ścianie – lustro z wąską ramą, które optycznie powiększy pomieszczenie. 

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*