MebleWyposażenie

Wybieramy funkcjonalne meble do warsztatu

Wybieramy funkcjonalne meble do warsztatu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Warsztat to miejsce, którego urządzenie wpływa na jakość wykonywanej pracy. Przemyślany dobór mebli pozwala na szybszą realizację zadania każdego majsterkowicza. W co warto wyposażyć tego typu pomieszczenie? Odpowiadamy!

Zastanów się, ile czasu potrzebujesz na znalezienie jakiegoś narzędzia, komponentu lub sprzętu w warsztacie. Być może częściej tracisz cenne godziny na poszukiwaniu rozrzuconych elementów i porządkowaniu stanowiska pracy, niż na samym wykonywaniu czynności naprawczych. Jeżeli tak jest, to w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o zakup funkcjonalnych mebli. Sprawdź już teraz, o jakich mowa! 

Stół do warsztatu 

Niektóre meble stanowią obowiązkową część wyposażenia warsztatu, bez względu na jego przeznaczenie czy świadczone w nim usługi. Takim meblem jest stół do warsztatu, który powinien być: 

  • po pierwsze: wytrzymały, czyli odporny na jakiekolwiek uszkodzenia czy obciążenie, 
  • po drugie: metalowy, taka konstrukcja łączy się z wyżej wymienioną cechą. Ponadto powierzchnia jest łatwo zmywalna, dlatego też nie musisz się obawiać trudności w czyszczeniu stołu; 
  • po trzecie: szeroki, aby majsterkowicz mógł bez problemu pomieścić niezbędne materiały w jednym miejscu. 

Regały vs. szafki

Zachowaniu porządku sprzyjają meble, takie jak regały i szafki. Z ich pomocą posegregujesz narzędzia, materiały budowlane, części i inne przydatne elementy. Kiedy lepiej zdecydować się na zakup regału, a kiedy lepiej postawić na szafki? W pierwszym przypadku atutem są otwarte półki, gwarantujące łatwy dostęp do ulokowanych w nich narzędzi. Szafki z kolei sprawdzą się, jeżeli przechowujesz różnego rodzaju preparaty, wymagające ciemnych, suchych warunków. 

Organizer warsztatowy 

Mniejsze komponenty należy zgromadzić w jednym miejscu. Dobrym pomysłem może okazać się zakup organizerów warsztatowych, w którym pomieścisz śrubki, gwoździe i elementy mikroskopijnych rozmiarów. Warto przemyśleć o wyposażeniu organizera w dodatkową pokrywę, dzięki której zapobiegniesz przesypywaniu się przechowywanych części. Co więcej ich parametry pozwalają na dużą mobilność i przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce. 

Wózek narzędziowy na kółkach 

Wózki narzędziowe na kółkach są niezastąpione w pracy mechanika. Na rynku nie brakuje modeli, dlatego dużą rolę odgrywają tu osobiste preferencje i indywidualne potrzeby majsterkowicza. Warto mieć na względzie materiał i liczbę półek, w których zostaną ulokowane niezbędne akcesoria. 

Fot.: one_1_st/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*