Inne

Praca Szwecja – na własną rękę czy z agencją?

Praca Szwecja – na własną rękę czy z agencją?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szwecja to nie tylko miejsce pełne malowniczych krajobrazów, owiane burzliwą historią Wikingów. To przede wszystkim kraj uważany za jeden z najbardziej rozwiniętych pod kątem społecznym. Szwedzi są tolerancyjni i przykładają dużą wagę do kwestii zrównoważonego rozwoju. Praca za granicą daje zatem Polakom nie tylko możliwość dobrego zarobku, ale również okazję do poznania wspaniałej kultury północnoeuropejskiej.

Praca Szwecja – kierunek otwarty dla Polaków

Szwecja to jeden z krajów należących do Unii Europejskiej. Obywatele Polski, która również jest członkiem UE, nie muszą zatem posiadać pozwolenia na pobyt ani zezwolenia na pracę. Do wyjazdu wystarczy Ci dowód osobisty. Jeżeli chcesz pracować, musisz tylko zgłosić się do szwedzkiego Urzędu Podatkowego, w którym otrzymasz numer personalny.

Wszystko wydaje Ci się proste? Nie do końca takie jest, bo choć nie czeka Cię wiele formalności, zatrudnianie się w obcym kraju na własną rękę jest naprawdę ryzykowne.

Praca za granicą – co trzeba wiedzieć szukając na własną rękę?

Chociaż Unia Europejska jest otwarta dla naszych obywateli, inne rynki pracy różnią się od polskiego pod wieloma względami.

Praca Szwecja na własną rękę to dobry pomysł? Oto wyzwania i zagrożenia, które warto wziąć pod uwagę:

  • Bariera językowa: brak znajomości szwedzkiego może stanowić poważne ograniczenie. W niektórych branżach i zawodach, takich jak opieka zdrowotna czy edukacja, znajomość języka jest często wymagana. Dodatkowo, samodzielnie będzie trudno załatwić formalności i zrozumieć umowy.
  • Kwestie zakwaterowania i codziennego życia: samodzielne załatwianie wynajmu, dojazdu, opieki zdrowotnej i innych aspektów codziennego życia może być ogromnym wyzwaniem. Planowanie i organizacja powoduje ogromny stres.
  • Brak znajomości lokalnego rynku pracy: osoby przyjeżdżające do Szwecji na własną rękę mogą nie znać specyfiki lokalnego rynku pracy, co może utrudnić znalezienie odpowiedniej, dobrze płatnej posady. Nie znając standardów można zgodzić się na niekorzystne warunki.
  • Kwestie formalne i prawne: osoby poszukujące pracy na własną rękę muszą samodzielnie załatwiać formalności, takie jak podpisywanie umów, rejestracja w urzędach czy opłacanie składek.
  • Konkurencja: rynek pracy w Szwecji jest konkurencyjny, a brak zorientowania może wpłynąć na to, że trudno będzie Ci udowodnić pracodawcy, że jesteś lepszy od innych kandydatów i uzyskać zatrudnienie.
  • Brak wsparcia w procesie rekrutacji: w przeciwieństwie do współpracy z agencją Pracy w Szwecji, osoby szukające na własną rękę nie mają dostępu do profesjonalnego wsparcia, co może wpłynąć na trudności w znalezieniu odpowiedniej oferty.
  • Opieka socjalna i zdrowotna: osoby pracujące na własną rękę muszą samodzielnie rozwiązywać kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnym, co wymaga zrozumienia szwedzkiego systemu socjalnego.

praca w Szwecji z agencją pracy

Praca Szwecja na własną rękę – czego można się spodziewać?

Jaki zatem może być efekt samodzielnego szukania zatrudnienia w Szwecji? Godziny spędzone na wyszukiwaniu informacji, niepewność co do treści umów i ogromny stres. Możesz spędzić całe dnie na poszukiwaniu noclegów, przejazdu, a w dodatku będziesz potrzebować oszczędności na start. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z agencji pracy za granicą. 

Praca Szwecja – co zyskasz z agencją?

praca Szwecja z agencją pracy 

Korzystanie z agencji pracy za granicą ma liczne zalety. Biura oferują wsparcie rekrutacyjne oraz dostęp do specjalistycznych ofert, dodatkowo znają lokalny rynek pracy. Pomagają także w procesie adaptacji oraz dają pewność legalności zatrudnienia i terminowej wypłaty. Profesjonalne doradztwo, znajomość kultury biznesowej i skrócenie czasu poszukiwań to dodatkowe korzyści, które ułatwiają znalezienie odpowiedniej pracy w Szwecji.

Praca Szwecja – agencja pracy Hotistin

W agencji pracy Hotistin czeka Cię szybki i prosty proces rekrutacyjny online. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Szeroka baza ofert pracy w branży HoReCa da Ci ogromną możliwość wyboru. Bez względu na to, czy masz doświadczenie w hotelarstwie, czy w gastronomii, a może dopiero chcesz rozpocząć swoją ścieżkę zawodową, ta agencja pracy w Szwecji da Ci wsparcie.

Co jeszcze oferuje agencja pracy Hotistin?

  • Jasny cel –  agencja pracy Hotistin zajmuje się branżą gastronomiczno-hotelarską, co sprawia, że doskonale zna się na tej dziedzinie. Możesz liczyć zatem na wsparcie prawdziwych ekspertów.
  • Sprawdzone miejsca pracy – Hotistin korzysta ze swojej bazy wieloletnich, zaufanych kontrahentów. Na pewno trafisz w miejsce, w którym są dobre warunki zatrudnienia. Nie musisz też obawiać się warunków noclegowych.
  • Stabilne zatrudnienie – firma o ugruntowanej pozycji na rynku da Ci gwarancję wypłacalności. Dodatkowo, istnieje możliwość długofalowej współpracy, dzięki czemu zyskasz możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji.

praca w Szwecji Hotistin

 

Praca Szwecja wydaje Ci się interesującą perspektywą? Nie zwlekaj i zapoznaj się z ofertą agencji pracy Hotistin, zyskaj lepsze zarobki niż w kraju i poznaj niesamowite bogactwo kulturowe Północnej Europy.

 

Zdjęcia: materiał Partnera

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*