Koszty usług i materiałów budowlanych rosną. Większość ekip ma zlecenia na kilka miesięcy do przodu. Czy warto decydować się na remont, jeśli nie dysponujemy odpowiednim budżetem? Czy pożyczka na remont w drugim kwartale 2021 r. jeszcze się opłaca, czy też lepiej wstrzymać się z inwestycją?
Kredyt gotówkowy a hipoteczny – czym się różnią? Przede wszystkim kredyt gotówkowy udzielany jest na maksymalnie 10 lat i do określonej kwoty. Zwykle jest to 50 lub 60 tys. w zależności od wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy i jego zarobków.
W przypadku pożyczki gotówkowej na remont nie musimy poświęcać tyle czasu na dopełnienie formalności co w przypadku kredytu hipotecznego. Trzeba też brać pod uwagę to, że wypłata w transzach kredytu hipotecznego na remont musi uwzględniać wzrost cen materiałów budowlanych, a to bywa trudne do przewidzenia.
Pożyczka na remont może być tutaj bardziej elastyczna, choć jest znacznie droższa, jeśli chodzi o oprocentowanie.
Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na remont mieszkania. Musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ formalności trwają dość długo. W zamian możemy jednak zwiększyć wartość hipoteki – bank weźmie pod uwagę ostateczny koszt mieszkania, co przełoży się na lepsze warunki.